Menubox
Restbox

Více než tisícovka orientačních běžců závodila u Nového Knína

přidáno: 24. 09. 2018

Prvního podzimního kola krajského poháru v orientačním běhu, který pořádal OK Dobříš v sobotu 22. října, se zúčastnilo přes 1000 závodníků ve všech věkových kategoriích. Speciální prémii pro nejlepší tým dětí a mládeže si po velkém souboji nakonec odvezl domácí OK Dobříš.

Ani avizované studené počasí neodradilo orientační běžce od účasti na prvním závodě podzimního krajského poháru. Oddíl OK Dobříš uspořádal závod v novém a velmi zajímavém prostoru u Nového Knína s centrem v areálu Oplocenka. Cílem závodu proběhlo 1088 závodníků, z toho bylo více než polovina dětí.

V elitních kategoriích dospělých se mezi ženami nejlépe dařilo Marii Pospíšilové z pražské Kotlářky, mezi muži si vítězství odvezl Radim Ondráček z Ekonomu Praha. Ze závodníků dobříšského oddílu se na stupně vítězů ve svých kategoriích probojovali Julie Bambousková, Vašek Lorenc, Jáchym Kučera, Ondra a Kuba Jandovi a Matouš Petrilák.

Novinkou tohoto závodu byla speciální prémie pro nejlepší mládežnické týmy o volné vstupenky do adrenalinového centra Tepfaktor. Souboje dětí byly velmi vyrovnané, nakonec si hlavní cenu vybojovali závodníci domácího OK Dobříš před SK Praga Praha a OK Kamenice.

autor článku: OK Dobříš