Dnes je pondělí 18. březen, svátek má Eduard,
je Mezinárodní den nenávisti.

Sport
Menubox
Restbox

Běhám, běháš, běháme… společně v Dobříši

přidáno: 30. 10. 2016

Minulý pátek 21. října se to v okolí dobříšské Sportovní haly a anglického parku hemžilo běžci. Tentokrát však nešlo o výkony, ale o správnou techniku.

Každý, kdo někdy začínal s nějakým sportem, dobře ví, že s podporou a odbornou pomocí je to o dost jednodušší. Proto si místní běháčci pod dohledem profesionálních učitelů běhu Simony Pancíř Švarcové a Mgr. Michala Pietraka osvojovali běžecké základy. „Je skvělé, že čím dál více lidí běhá, že mají radost z pohybu a nesedí doma na gauči. Ale ještě úžasnější je, že se zároveň stále více zajímají o správnou běžeckou techniku. Není to jen o tom nazout kecky a vyběhnout. Jako každý sport má totiž i běh svá pravidla a úskalí,“ uvedla Simona Pancíř Švarcová.

Velkým bonusem byla možnost vyzkoušet si běžeckou obuv značky Salming, která podporuje přirozený běh. Tuto možnost využila převážná většina účastníků.

A jak říká dobříšská běžecká trenérka Simona Pancíř Švarcová: „Vzhledem k počtu zájemců to nebyla určitě poslední běžecká akce tohoto typu. Protože jen správný běh má smysl.“

autor článku: Pavla Slanec