Dnes je středa 8. únor, svátek má Milada.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Závody Socialistik Dragster pobaví děti, rodiče i prarodiče

přidáno: 31. 05. 2021

Letiště ve Dlouhé Lhotě v sobotu 5. června opět přivítá závody Socialistik Dragster, tedy motocyklů Jawa, ČZ, MZ a dalších veteránů. Zúčastnit se může každý, kdo má na čem jet!

Hlavním organizátorem závodu Socialistik Dragster ve Dlouhé Lhotě je parta motorkářů, kteří si říkají Chlífáci. Tihle chlapi v kožených vestách sice vypadají drsně, ale jsou to naprostí pohodáři, kteří milují své stroje a baví je zkoušet, co všechno v nich je. Na jejich závodech si užije spoustu legrace vlastně celá rodina.

SOCIALISTIK DRAGSTER je mimo jiné také seriál finančně dostupných závodů. Jezdí se na sériových motocyklech značek Jawa, ČeZet a dalších dvoutaktech vyráběných za komunistické éry v Československu a ve východním Německu, nebo na speciálech s motory z těchto motocyklů.

Socialistik Dragster je totiž závod opravdu pro každého na jakémkoli stroji. Roli tady nehraje věk ani pohlaví. Těchto závodů se totiž účastní i sličné slečny.  Ve finále na závodech Socialistik Dragster nejde vůbec o vítězství, ale o to sdílet s ostatními nadšenci své zážitky, zkušenosti, a hlavně potvrdit si, že tyhle motorky nepatří ani zdaleka do starého železa.

Co je to Dragster?

Dragster je speciální automobil nebo motocykl, uzpůsobený k závodům na krátkou vzdálenost s pevným startem. Závody se obvykle pořádají na vzdálenost 1320 stop, to jest 402 m, méně často i na 200 m. Původně se jedná o sport provozovaný v severní Americe, ale je populární i v mnoha dalších zemích všech kontinentů. V našich zemích je častěji provozována jen jeho finančně dostupnější motocyklová varianta

A jak to na závodech motocyklů ze socíku probíhá?

Během dopoledne projde komisař všechny stroje přihlášené k závodu a zkontroluje, jestli odpovídají pravidlům Socialistik Dragster. Pak následuje rozprava s jezdci a kolem 12:00 hod. začínají první jízdy. „Poslední závody jsme najeli na systém čtyř jízd, z kterých se udělá průměr a jezdec s nejlepším průměrným časem vítězí. Tohle by si měli potencionální závodníci nastudovat radši i v klidu doma před závodem,“ upřesňuje Petr alias Kozel za organizátory závodu.

Vše potřebné najdete na stránkách Socialistik Dragster:

Pokud se chcete do závodu přihlásit, stačí přijet přímo na místo a zaregistrovat se. Nemusíte se bát, Chlífáci vám rádi se vším pomůžou.

Letos se navíc ve Dlouhé Lhotě můžete těšit i na tradiční srpnový závod Socialistik Dragster. Ten se uskuteční 21. srpna 2021.

"A jelikož my všichni jsme neměli vůbec dobrý a šťastný rok, můžeme se zase sejít a poklábosit o krásných strojích našich tatínků a dědečků a vůbec o všem, o čem budeme chtít, a hlavně zase pospolu! Můžeme popít a pojíst všelijaké pochutiny, jako každý rok v pojízdném občerstvení u Káďi. No a k vidění tady můžete vidět hrdinné souboje, na strojích, z nichž přechází oči. No a jelikož letiště ve Dlouhé Lhotě je činné, tak se zde pokochají i milovníci letadel, při přistání a vzletu všech typů. Přátelé, přijďte a užijte si krásnou sobotu s námi!," vzkazují Chlífáci.

 

autor článku: redakce DA