Dnes je čtvrtek 22. únor, svátek má Petr,
je Den sesterství.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

2. ZŠ Dobříš vzkazuje: Davide, držíme Ti palce, aby i rok 2021 byl úspěšný!

přidáno: 18. 01. 2021

David Fabián je ve svých čtrnácti letech hvězdou českého trialu. Na svém kontě má řadu vítězství a několik titulů z České republiky i Evropy. Velkou podporu má v tom co dělá nejen ve své rodině, ale také u svých spolužáků a učitelů.

Mistrovství světa Trial GP 125

„Byla to nádherná sezóna plná překvapení a nových zkušeností.“ říká nejmladší nováček na pódiu MS, který získal za rok 2020 ve Francii 2. místo a ve Španělsku 3. místo. A kdo je ten nováček? Žák naší školy, David Fabián, reprezentant České republiky a města Dobříš v trialu. Tomuto sportu se věnuje už od svých šesti let a získal za tu dobu také řadu ocenění a prestižních cen. Již v letech 2014-2016 byl mezinárodní mistr ČR do 12 let a v dalších letech v ME obsadil 2. až 4. místa. V roce 2017 se stal sportovcem města Dobříš, 2018 byl vyhlášen osobností motoristického sportu, zúčastnil se také republikové soutěže Zlatý oříšek pro talentované a nadané děti do 15 let.

Jaké byly pro Davida Vánoce, o kterých dostal svoji první motorku, popisuje ve školní slohové práci

Byl jsem sice ještě hodně malý kluk, ale na tyto Vánoce nikdy nezapomenu. Byl Štědrý den a moc jsem se těšil na večer, až přijde Ježíšek a přinese mi dárky. Celý den jsem byl jako na trní a nemohl jsem se zvědavostí dočkat. Těšil jsem se také moc na babičku a dědu, kteří s námi trávili tyto Vánoce.                               

„Crrr, crrrr!“ zazvonil zvonek. Ale nebyl to Ježíšek, byla to babička s dědou. „Jé, vy máte krásný stromeček!“ řekla babička a začala vypravovat, jaké měli Vánoce oni, když byli malé děti. Poslouchal jsem s otevřenou pusou, že měli na stromečku jen ozdoby z jablíček, ořechů a ručně vyrobené ze slámy. „Pojďte na večeři,“ zavolala maminka. Vše bylo přichystané na slavnostním stole a krásně to vonělo. „Už se mi sbíhají sliny,“ smál se děda a hned vzpomínal, že takové hody jako malý kluk neměl. Jídlo bylo dříve daleko jednodušší a chudší, vlastně co dům dal.  

Po večeři jsme všichni šli vyhlížet z okna, jestli už neletí Ježíšek. A taky, že jo! Taťka volá: „Honem pojďte, už tu byl, už jsou tu dárky!“ Pod stromečkem byla spousta dárků, a tak jsme začali hned rozbalovat. „O takhle bohatých Vánocích se nám jako dětem mohlo jen zdát,“ povzdychla si babička, ale přesto byla šťastná, když viděla naše rozzářené oči a široký úsměv na tváři. Všichni jsme byli moc spokojení, co nám Ježíšek přinesl.  

Najednou taťka povídá: „Dádo, není ještě něco velkého za stromečkem?“ Opatrně jsem tedy obešel stromeček a uviděl jsem obrovskou krabici. Bylo na ní napsané moje jméno. Myslel jsem si, že už tam žádný dárek nemám. Když jsem krabici rozbalil, uviděl jsem opravdovou motorku. „Ta je parádní!“ řekl děda. „Já když jsem byl malý kluk, dostal jsem dřevěná autíčka.“ 

Byl jsem jak v sedmém nebi. Takový dárek jsem nečekal. Byla to moje první opravdová motorka. Celý večer jsem se na ni koukal a těšil se, jak si ji druhý den vyzkouším na zahradě. Hned jsem věděl, že na tyto Vánoce nikdy nezapomenu. 

Davide, držíme Ti palce, aby i rok 2021 byl úspěšný.

autor článku: Kolektiv 2. ZŠ Dobříš