Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

FOTOREPORT Mini Winter Cup Dobříš: Hráči předvedli parádní hokejové akce!

přidáno: 30. 12. 2021

Od rána až do večera vládla včera na dobříšském zimáku pravá hokejová atmosféra. HC Dobříš tady totiž hostil jeden z celorepublikových turnajů Mini Winter Cupu!

Český hokejový svaz připravil pro letošní sezónu nový seriál turnajů v minihokeji pod otevřeným nebem, který nese název „Mini Winter Cup – Memoriál Tamira Wintersteina“ a určený je hráčům ročníku 2011. V pořadí třetí turnaj se odehrál právě včera u nás v Dobříši.

Desetiletí hokejisté díky těmto turnajům, které jsou hrány podle modelu zámořských Winter Classic, dostávají příležitost vyzkoušet si prostředí, v němž začínali i slavné hokejové hvězdy. První základní kola Mini Winter Cupu proběhly na venkovních kluzištích v Bruntále a v Žamberku. Včera hostil malé hokejové talenty Dobříš a dnes se hraje poslední turnaj základního kola v Povrlech.

Mini Winter Cup Dobříš: Velký boj malých hokejistů od začátku až do konce!

První zápasy na dobříšské ledové ploše byly zahájeny v 9:00 hod. a proti sobě nastoupili v jedné půlce zimního stadionu hokejisté z týmů HC Příbram/HC Dobříš a HC Hvězda Praha a v druhé půlce HK Lev Slaný a HC Rytíři Vlašim.

Na ledovou plochu proti sobě nastupovali hráči ročníku 2011Každý tým sehrál nejprve 3 utkání ve své skupině.  Každý tým mohl podle pravidel nasadit 3 mladší hráče ročníku 2012 a 1 hráčku ročníku 2010. Minimální počet hráčů/hráček jednoho smíšeného týmu byl 9+1 a maximální 12+2.

Jednotlivé týmy proti sobě nastupovaly vždy na 2x 20 minut hrubého času. V poli mohli být vždy 3 hráči a 1 brankář, a tak si malí hokejisté vyzkoušeli zápasy se vším všudy a pravidelně se po 1 minutě na ledě rychle střídali.

Mikrofonu a moderování všech zápasů se za HC Dobříš ujal zkušený hokejový trenér a rozhodčí Štěpán Souček. Jeho trefné poznámky tak umožnily i laickým divákům být stále v obraze. Svými komentáři povzbuzoval nejen hráče, ale i fanoušky a po celý den dokázal na zimním stadionu v Dobříši udržet skvělou atmosféru. To bylo ostatně slyšet nejen po celém městě, ale i v několik kilometrů vzdálených vesnicích.

Jednotlivé zápasy rozhodoval Milan Lukšan (3 utkání), Jakub Hornáček (6 utkání) a Milan Havlíček (5 utkání). Poslední dva jmenovaní rozhodčí pak pískali i finálová utkání. Prvně v životě si dres rozhodčího oblékla během turnaje také legenda Slavomír Lener. Ten odpískla na turnaji malých hokejistů 2 utkání. 

Hráči na dobříšském zimním stadionu předváděli senzační výkony. Hokejové kličky, parádní střely, perfektní zákroky, rychlé nájezdy na branku a góly, které mnohdy nevidíme ani v zápasech dospělých profesionálních hokejistů byly k vidění právě včera na zimním stadionu v Dobříši.

Zapálení pro hru nebyli ale jen hráči. Asi všem trenérům včera přibylo na hlavně několik šedin a nejednou museli čelit velkému nervovému vypětí. Své malé hokejové talenty ale všichni do jednoho vedli ke skvělým hokejovým výkonům a v první řadě jim neustále připomínali základní hokejové povely: "Vezmi to na sebe a vystřel! Nahraj na volného hráče! Makej! Brusli! Zaber! Střílej přes hráče!" to vše bylo slyšet z úst trenérů.

První dva týmy z každé skupiny pak postoupily do vyřazovací části, tedy semifinále, ve kterém se hrálo křížem. Pak už následovalo utkání o 3. místo a velké finále do kterého se probojovaly týmy: HC Příbram/HC Dobříš, HC Hvězda Praha, HC Lev Slaný a BK Havlíčkův Brod. Puk do finálového zápasu přišel vhodit mezi tým HK Lev Slaný a BK Havlíčkův Brod sám starosta města Dobříše Pavel Svoboda, který celou tuto akci za vedení města také podpořil a zaštítil. Holky i kluci dali do posledního zápasu všechno. Byl to prostě boj do poslední vteřiny!

Vítězi Mini Winter Cupu v Dobříši se nakonec stal tým z Havlíčkova Brodu, který si odvezl zlatý pohár za 1. místo a postup do finále, krásný pohár za 2. místo a postup do finále vybojovali i hokejisté z HK Lev Slaný a 3. místo a pohár si dovážel tým HC Hvězda Praha. HC Příbram/HC Dobříš nakonec vybojoval z celkem 8 týmů bramborové 4. místo.

Finalisté z jednotlivých turnajů nyní postupují do velkého finálového turnaje, který se odehraje v Praze v obchodním centru Harfa 15. a 16. ledna 2022.

Tým HC Dobříš dokázal vytvořit na zimním stadionu v Dobříši doslova skvělou atmosféru a přivést do města spoustu návštěvníků.

"Byl to den, na který se bude ještě dlouho vzpomínat a doufejme, že podobných akcí se zde uskuteční i více, protože dobříšský zimní stadion se na Winter Classic Cup totiž náramně hodí!" dodal k celému turnajovému dni Štěpán Souček.

Celý FOTOREPORT z Mini Winter Cupu v Dobříši naleznete ZDE.

autor článku: redakce DA