Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Sport

Příbramští fotbalisté podpořili vznik odpočinkové zóny v areálu nemocnice

přidáno: 14. 02. 2020

Celkem 43 303 Kč vybral fotbalový klub 1.FK Příbram v rámci aukce fotbalových předmětů, která se uskutečnila na podzim loňského roku. Tým se rozhodl, že bude i nadále pokračovat v podpoře Oblastní nemocnice v Příbrami, které pomáhá již několik let v řadě.

Částka bude využita na svatbu nové relaxační zóny u pavilonu I. Ta by měla být o něco málo větší, než zóna, která se v minulém roce otevřela v druhém areálu na Zdaboři. Stavební práce by měly začít na jaře tohoto roku a vše by se mělo stihnout do podzimu. Kromě posezení a altánu zde budou různé posilovací stroje a pomůcky, které pomohou pacientům na blízkém rehabilitačním oddělení. Celý koutek ale budou moci využívat i pacienti z interny, paliativního oddělení ale i široká veřejnost.

„Vždy si vážím toho, když sportovci v plné síle dokáží najít pochopení a pomoci i lidem, kteří to potřebují a už většinou bohužel sportovat nemohou. Všem patří veliké díky,“ poděkoval zástupcům fotbalového klubu předseda představenstva Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Stanislav Holobrada.

Po slavnostním předání šeku se šli dárci podívat na paliativní lůžkové oddělení, které bylo v loňském roce otevřeno a patří mezi ty, které budou moci nový relaxační koutek využívat.

„Byla to aukce dresů, kterou jsme udělali k výročí Samotové revoluce. Jsem moc rád, že částku můžeme věnovat příbramské nemocnici. Máme blízko k regionu a myslím si, že právě zařízení jako jsou nemocnice, ty prostředky umí využít smysluplně,“ řekl majitel klubu Jan Starka, který byl v příbramské nemocnici v loňském roce u porodu své manželky, která přivedla na svět zdravou holčičku.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram