Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Fotbalisté ze Staré Hutě po třiceti letech postupují do okresního přeboru!

přidáno: 11. 07. 2022

Velký úspěch slaví nyní fotbalisté ze Staré Hutě. Třetí červnovou sobotu se jim totiž podařilo v Kamýku nad Vltavo porazit domácí tým 9:1 a definitivně tak stvrdit svůj postup do okresního přeboru.

Návrat po třiceti letech!

Fotbalisté Staré Huti vykopali postup do okresního přeboru a po třiceti letech se tak opět vrací mezi okresní fotbalovou smetánku.

Postupu se dočkali v posledním kole letošního ročníku III. třídy skupiny B, kdy se jim podařilo doslova rozstřílet na domácí půdě Kamýk nad Vltavou 9:1 a dát tak definitivní razítko na postup do okresního přeboru.

V posledním kole sezóny 2021/2022 ve III. třídě skupině B vrcholil na dálku souboj mezi Starou Hutí a Hřiměždicemi. Oba týmy měly na kontě 58 bodů, vzhledem k lepšímu poměru vzájemných zápasů však byly karty rozdané zcela jasně: „Čápům“ stačilo (bez ohledu na výsledek souběžně hraného utkání mezi Prostřední Lhotou a Hřiměždicemi) v domácím duelu s Kamýkem nad Vltavou k potvrzení prvního místa v tabulce jakékoliv tříbodové vítězství.

Zápas s Kamýkem nad Vltavou se proměnil v exhibici tria Lukáš Mann, Viktor Semančík a Kryštof Žižka, které se postaralo hned o sedm branek. Další přidali Zdeněk Březina a Marek Máša, který se prosadil svým typickým „švýcarským způsobem“. Pak už nebylo co řešit. Hosté sice v úplném závěru zaznamenali z pokutového kopu čestný úspěch, ten však už nezabránil velkolepým oslavám starohuťských hráčů a funkcionářů s věrnými fanoušky, které okořenilo nejen předání mistrovského poháru, ale i pyrotechnika, připravená tvrdým jádrem „kotelníků“.

Stará Huť se na předních příčkách tabulky celé soutěže pohybovala nepřetržitě od prvního kola. Ročník nakonec zakončila se ziskem 61 bodů, když ve 24 zápasech vyšla bodově naprázdno pouze dvakrát, a celkovým skóre 112:21 (nejvíce vstřelených a nejméně inkasovaných gólů v soutěži, pozn. red.). Postup, který pro mužstvo znamená splnění vytyčeného cíle, tak lze označit jako zcela zasloužený.

Stěžejní faktory úspěchu byly především tři:

  • DOBRÁ PARTA
  • DOSTATEČNÁ ŠÍŘE, ve kterém se snoubí mládí, střední generace i zkušenosti
  • INDIVIDUÁLNÍ KVALITA HRÁČŮ – konkrétně hlavních tahounů se zkušenostmi z vyšších soutěží Viktora Semančíka a Lukáše Manna, který se s 34 vstřelenými góly stal nejlepší střelcem napříč všemi soutěžemi na Příbramsku.

„Oba bezpochyby patřili k našim lídrům, na které jsme se mohli v klíčových fázích sezony spolehnout. Nerad bych ovšem vyzdvihoval některá konkrétní jména. Úspěch je zásluhou celého kolektivu. Všechno si prostě během sezony sedlo, tak jak mělo,“ řekl předseda fotbalového oddílu Jiří Moták s tím, že velké poděkování patří také trenérům a zástupcům obce, kteří sport ve Staré Huti dlouhodobě podporují a zasloužili se mimo jiné o zcela nové moderní zázemí, jímž „Rafanda aréna“ od loňského září disponuje.

Černý kůň okresu

Zatímco členové kádru si momentálně užívají zaslouženou dovolenou po náročné sezóně, vedení klubu pracuje na posílení už tak silného mužstva, které odstartuje přípravu na následující ročník 2022/2023 v polovině července.

„Neplánujeme žádné převratné změny. Primárně chceme sázet na hráče, kteří si okresní přebor vykopali, protože víme, že mají kvalitu. Zároveň však máme vytipované hráče, o něž bychom náš kádr rádi doplnili. Převážně jde o hráče, kteří se ve starohuťském dresu už v minulosti objevili. S některými jsme již domluveni, ale zatím nechci být konkrétnější,“ uvedl Moták.

Důvod?

Stará Huť bude od poloviny srpna po letech bojovat hned na dvou frontách. Pravděpodobně týden před startem mistrovských soutěžích totiž odehraje první kolo okresního poháru, následně přijde na řadu vstup do okresního přeboru. „Naším cílem je fotbalem nadále bavit nejen sebe, ale hlavně fanoušky. V obou soutěžích chceme hrát důstojnou roli. V poháru to znamená, že se pokusíme postoupit přes první kolo a pak uvidíme, co bude dál… V okresním přeboru bychom se v ideálním případě chtěli pohybovat minimálně v klidném středu tabulky. Na druhou stranu si uvědomujeme, že budeme nováčkem, takže nejdůležitější ze všeho bude splnit základní cíl, jímž je záchrana,“ dodává Jiří Moták

autor článku: redakce DA (zdroj: www.facebook.com/obecstarahut/)