Menubox
Restbox

Fotbalisté z „A“ týmu se o víkendu radovali z prvního letošního vítězství

přidáno: 03. 04. 2018

Proti poslednímu týmu tabulky divize předvedli dobříšští hráči z „A“ týmu svůj dosud nejlepší výkon. Přestože však dvakrát vedli o dva góly, až do konce utkání se museli strachovat o zisk tří bodů. Zajímavostí je, že stoper hostů vstřelil hattrick a z toho dva góly z pokutových kopů. A jak si o víkendu vedli hráči z „B“ týmu?

I potřetí na jaře zahájil domácí „A“ tým tradičně. Nejprve Junek z úhlu vystrašil plzeňského gólmana Příhodu a v 6. minutě po dlouhém výkopu Šedivého vyhrál tradiční úvodní střelec Maryška sprinterský souboj s gólmanem a z téměř nulového úhlu poslal míč do prázdné branky. Plzeňští zahrozili po přímém volném kopu, když se nadvakrát neprosadil Lysý a po závaru neuspěl ani Bendl. V 11. minutě Maryška ideálním pasem z první doteku poslal do úniku Junka, který své sólo od půlící čáry zakončil druhou brankou. Dobříšští i nadále byli aktivní. Po nákopu J. Šraina chyběly Maryškovi centimetry k dorážce a po centru Maryšky neproměnil velkou příležitost J. Šrain, když zblízka nastřelil gólmana. Další střela Maryšky pak skončila těsně nad břevnem. Ve 23. minutě po rohovém kopu nastřelil hráč hostí ruku Puchmajera a Zoubek vstřelil z penalty svůj první gól. O tři minuty později zahrával J. Šrain přímý volný kop z 25 metrů a padáčkem překvapil plzeňského brankáře. Domácí měli ještě další šance k navýšení skóre. Maryškova střela vypadla gólmanovi z ruky a dobíhající Semančík přišel o chvíli později. Po rohovém kopu pak J. Šrain překopl zblízka bránu. Místo navýšení však přišla branka do šatny. Po nedorozumění Talůžka s Šedivým nastřelil Škarda Talůžkovu ruku a Zoubek přidal druhý gól z penalty.

V druhé půli nebylo vše rozhodnuto

Ve druhé půli se snažili hosté o vyrovnání, získali převahu, ale do šancí se zpočátku téměř nedostali. Naopak domácí mohli skóre navýšit. Po rohovém kopu mířil těsně vedle Puchmajer a Maryškovi „nůžky“ skončily těsně nad brankou. V 70. minutě Šebek poslal přesný přízemní centr na V. Šraina a jeho přihrávku proměnil Puchmajer ve čtvrtý gól. Zdálo se být rozhodnuto, zvláště když přišly další možnosti. Ovšem rychlý brejk zakončil Masopust do boční sítě opuštěné brány a po akci Maryšky minul branku i V. Šrain. To se Dobříši mohlo vymstít. Hlavičku Lysého vytěsnil Šedivý na rohový kop a po jeho zahrání nepokrytý Zoubek čtyři minuty před koncem snížil. Naštěstí pro domácí již neměli plzeňští  čas na srovnání skóre a tak se domácí hráči mohli radovat z prvního letošního vítězství. Utkání ve finále skončilo Dobříš – Petřín Plzeň 4:3. Přestože jsme byli po celý zápas lepším týmem, nedokázali jsme si vítězství včas pojistit. Neproměňování šancí a taktické chyby nás brzdily v dřívějším rozhodnutí vítězství. Ve druhé půli jsme přepustili soupeři aktivitu. Výborný výkon dnes předvedl Štěpán Maryška,“ sdělil trenér Martin Šrain.

Dobříš: Šedivý – Procházka (46. V. Weber), Talůžek, Pokorný, Krůta – Junek (75. Masopust), J. Šrain, M. Puchmajer, V. Šrain – Semančík (60. T. Šebek), Maryška (90. Karas).

Branky: 6. Maryška, 11. Junek, 26. J. Šrain, 70. Puchmajer – 23. (p.k.), 45. (p.k.) a 86. Zoubek Rozhodčí: Janíček.

U dobříšského týmu „B“ rozhodovaly penalty

Utkání spíše průměrné úrovně dospělo nakonec k pokutovým kopům, ve kterých vzhledem k průběhu utkání zaslouženě získali druhý bod hosté. V prvním poločase se hra odehrávala spíše ve středu pole se spoustou nepřesností na obou stranách. V první šanci se ve 25. minutě ocitl hostující Kaucký, který si hezky na rohu vápna zasekl dva obránce a zakroutil míč na zadní tyč, kam nemohl brankář dosáhnout. Bohužel pro něj se míč od tyče odrazil ven z brány. První šance domácích přišla ve 35. minutě, kdy pěknou hlavičku T.Šebka po centru Krmeli tečoval obránce na roh. Ve 39. minutě již diváci viděli první gól po rychlé akci domácích. Weber vyhodil míč na T. Šebka, který po pravé straně přesprintoval celé hřiště a následně balonem pod sebe našel Rozsypala, který nadvakrát brankáře překonal. Hosté ještě odpověděli nebezpečnou střelou za vápnem, kterou ovšem Weber vyrazil mimo.

V druhý poločas získali převahu hosté

Domácí se pak hlavně kvůli vlastním nepřesnostem do příležitostí moc nedostávali. V 75. minutě korunovali hosté svou převahu gólem, když dlouhý křižný míč z pravné strany propadl k nehlídanému Kauckému, který zakončením na zadní tyč prostřelil Webera. Za další tři minuty v poslední šanci zápasu opět Kaucký postupoval sám, ale tentokráte brankáře nepřekonal. Zápas tak dospěl do penaltové loterie, ve které byli úspěšnější hosté a odvezli si tak cenné dva body z venkovního utkání. Penalty proměnili: Zbíral, Kuchař, Semančík, Patetl – Zmeškal, Samko, Kaucký, Hartig, Krejčí. Penalty neproměnili: Karásek, Karas – Miller. Utkání tak skončilo Dobříš B – Rudná 1:1 (1:0) p.k.4:5.

Dobříš: R. Weber – Pjaták (61. Rada), Zbíral, Patetl, Karásek – Semančík, Krmela (61. Tran), Kuchař, Rozsypal – Karas, T. Šebek (71. P. Šebek).

Branky: 39. Rozsypal – 75. Kaucký

autor článku: Radim Weber a redakce DA