MFK Dobříš je partnerským klubem SK Slavia Praha a další fotbalové info

přidáno: 28. 11. 2019

I v pozdním podzimním období fotbal na Dobříši žije. Přinášíme krátký souhrn hlavních událostí tak, jak je popsal pan Radim Weber, dlouholetý propagátor fotbalu na Dobříši.

MUŽI

Posledních šest kol soutěže divize nepřineslo pro dobříšský tým lepší umístění. Přestože se podařilo dvakrát zvítězit, stále tým okupuje poslední místo tabulky. Hra mužstva je nevyrovnaná a kromě dvou vyhraných zápasů se v ostatních stále projevuje nedůrazná hra obránců a nevyužívání příležitostí. Na jaře tedy čeká naše fotbalisty těžký boj o záchranu. Věříme, že se mužstvo přes zimu dobře připraví a dokáže ještě úspěšně zabojovat.

Dobříš – Ostrov 5:4 (2:3)

Dobříšské fotbalisty čekal soupeř z třetího místa tabulky. Zápas přinesl dlouho nevídanou dramatickou bitvu s devíti brankami. Domácí fotbalisté dokázali dvakrát stáhnout dvoubrankovou ztrátu a po bojovném výkonu získali v soutěži první tříbodové vítězství.

Meteor Praha VIII – Dobříš 3:1 (0:0)

Dobříšské fotbalisty čekal na pražské půdě další těžký soupeř. Přes snahu a bojovnost se přece jen ve druhé půli prokázala větší kvalita soupeře v zakončení.

Dobříš – Louny1:1 (1:0) na p.1:3

Ještě v 90. minutě se mohli dobříšští fotbalisté těšit na tři body. V nastaveném čase však soupeř stačil vyrovnat a o další bod přišli domácí fotbalisté v penaltovém rozstřelu.

Slaný - Dobříš 2:0 (0:0)

V prvním vyrovnaném poločase branka nepadla. Ve druhé půli, poté co domácí vstřelili úvodní gól, získali slánští fotbalisté převahu, kterou využili ke vstřelení druhého gólu.

Dobříš – Štětí 7:2 (4:0)

V posledním domácím utkání tohoto roku, se dobříšským hráčům podařilo vypracovat řadu příležitostí, které tentokráte dokázali proměnit. Utkání přineslo oboustranně útočnou hru, ale na rozdíl od hostů byli domácí hráči mnohem efektivnější a zaslouženě vysoko zvítězili.

Březová - Dobříš 6:2 (2:1)

Po té co v minulém kole dobříšští fotbalisté vysoko zvítězili, čekala je v posledním podzimním utkání vysoká porážka. Našim nevyšly hlavně začátky obou poločasů, a když pak obdrželi čtvrtou branku, bylo rozhodnuto.

„Béčku“ mužů, vedeném Štěpánem Kuchařem, Martinem Liškou a Janem Karasem, se v závěru roku nedařilo ve většině utkání herně a už vůbec ne výsledkově. Vrcholem byl zápas v Milíně, který skončil vysokou prohrou 11:3. Jediné vítězství získali nad Loděnicemi 1:0. V posledním utkání na hřišti B-týmu Králův Dvůr 2:3 hráči sice vyrovnali dvoubrankovou ztrátu, ale v nastaveném čase přišli minimálně o bod.

MLÁDEŽ

Dorost

Starší dorostenci, pod vedením Pavla Hasmana a Zbyňka Šallera se v závěru podzimu zlepšili a z posledních šesti zápasů získali padesát procent bodů. Poskočili tím na sedmé místo tabulky a jsou relativně bezpečně od sestupových vod. Pokud budou takto pokračovat, měli by i příští rok nastupovat v krajském přeboru.

Jejich mladší kolegové vedení Filipem Burdou si také drží sedmou příčku soutěže. V této soutěži o sestupu rozhoduje pořadí v soutěži starších dorostenců. Tým má větší perspektivu do příštích let.

Žáci

A-tým starších žáků vedený Tomášem Fenykem si vede skvěle. V posledních šesti kolech získal plný počet bodů se skórem 34:2. Drží si druhou pozici se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Beroun. Za zmínku stojí poslední vítězství nad silným týmem Povltavské fotbalové akademie 5:0. B-tým starších žáků pod vedením Ivana Šantory  v základní skupině okresní soutěže obsadil pátou příčku a bude hrát na jaře ve skupině o osmé místo.

„Áčko“ mladších žáků trénuje Petr Lohr a Pavel Budka. Mužstvo se stále drží na jedenáctém místě ze šestnácti týmů. B-tým mladších žáků je v základní části soutěže na třetím místě. Trenérem týmu je Jan Karas a v nadstavbové soutěži není dosud jasné, zda bude hrát ve skupině o první nebo sedmé místo.

MFK Dobříš je partnerským klubem SK Slavie Praha

Přípravky

Přípravkové kategorie mají za sebou zajímavé zkušenosti v rámci účasti na partnerských turnajích Slávie Praha, jejímž je MFK Dobříš právě partnerským klubem. Na těchto turnajích se naše mládež setkala se zajímavými soupeři, mimo jiné SK Kladno, Havlíčkův Brod, Kolín, Benešov, Česká Lípa a další, samozřejmě nechyběla konfrontace také s přípravkovými týmy Slávie Praha. Každá kategorie přípravek má v zimním období naplánováno spoustu turnajů a přípravných zápasů, které povedou k rozvoji naší mládeže a upevnění vztahu dětí a rodičů se svým klubem.

V neposlední řadě začíná v rámci partnerství se Slávií Praha probíhat také spolupráce na trenérské úrovni, kdy do konce roku proběhne společná schůzka trenérů MFK s šéftrenérem přípravek SK Slávie Praha panem Jiřím Janečkem. Probíhá také možnost účasti vybraných mládežnických hráčů MFK v tréninkovém procesu Slávie. To vše by mělo vést ke zkvalitnění tréninkového procesu, motivaci hráčů, trenérů a také rodičů a celkovému rozvoji Dobříšské kopané.

Výsledky i tabulky všech mužstev je možné sledovat ve vývěsce na Komenského náměstí nebo na hřišti MFK Dobříš. Lze je najít i na internetových stránkách MFK Dobříš, na stránce fotbal.cz  i jiných webech. Rovněž i v jarní části vás budeme průběžně informovat.

Dobříšsko aktuálně přeje dobříšskému fotbalu do roku 2020 hodně úspěchů a hodně gólů – samozřejmě do sítě všech fotbalových soupeřů.

autor článku: Radim Weber, Pavel Foltýn - MFK Dobříš (redakčně zkráceno)