Dnes je čtvrtek 18. duben, svátek má Rostislava.

DOBŘÍŠ ODVRÁTILA MEČBOL A POPRVÉ VYHRÁLA NA PENALTY

přidáno: 05. 06. 2017

Tentokráte se dařilo mužstvům dospělých. „Áčko“ v Praze v průměrném utkání zvítězilo poprvé v penaltovém rozstřelu. Překvapil B-tým, který na půdě Trhových Dušník po dobrém výkonu bezpečně zvítězil. Dorostenci obě utkání prohráli a nevstřelili ani gól. Výkon starších dorostenců ve druhé půli nebyl špatný, avšak zahodili hodně šancí. Starší žáci tentokráte nehráli a jejich mladší kolegové po remíze v Rožmitále vysoko porazili Novou Ves.

Tuto sobotu se naše první mužstvo na našem hřišti rozloučí v této velmi úspěšné sezoně s diváky. Na tento zápas platí i vstupenky z minulého domácího utkání s týmem Tatranu Sedlčany.

Aritma Praha - Dobříš 0:0 (3:4 na p.)

Za horkého počasí odehráli dobříšští fotbalisté svůj druhý zápas na pražské půdě. Až do sedmdesáté minuty to byl zápas nezáživný s minimem šancí. Teprve v závěru byly k vidění zajímavé situace, ale branky ze hry se diváci, i díky golmanům, nedočkali. V penaltovém rozstřelu byli hosté nakonec poprvé v sezoně úspěšnější a odvážejí si dva body.

Domácí byli v první půli sice aktivnější, výsledkem byly jen nepřesné střely a série rohových kopů. Jedinou nebezpečnou situací byla střela Macka těsně vedle branky.

Ani ve druhé půli se nic vážnějšího dlouho nedělo. Výjimkou byla jen situace v úvodu této části, kdy se do vyložené pozice dostal Macek a následnou Podobského střelu vyrazil Šedivý nohou. Hosté odpověděli rychlým protiútokem dvojice Dort – Maryška, avšak nepřesná přihrávka šanci zhatila. Po akci Dorta pak Maryška vysoko přestřelil. V závěru zápasu však přišly dramatické situace před oběma brankami. Nejprve dobříšští hráči neproměnili vyložené příležitosti. Pjatákovu střelu brankář Stareček vyrazil a poradil si i s dorážkou Maryšky. Stejně si pražský gólman vedl i při střele Procházky. Protiútok hostů tři na jednoho skončil nepodařenou kličkou Dorta brankáři. Na druhé straně v samém závěru neproměnil vyloženou šanci domácí Jiří Junek a vyznamenal si i brankář Šedivý, když vyrazil pokus Troníčka a dorážku J.Junka, bratra dobříšského hráče.

Penaltový rozstřel zahájili lépe domácí. Gajecký a Bogár byli úspěšní, za dobříšské proměnil Šrain, ale Talůžka Stareček vychytal. Následovaly neúspěšné pokusy Rybky a Dorta. Po té měli domácí, řečeno tenisovou terminologií, mečbol, po úspěšné střele Troníčka. Procházka a Rychlík však uspěli, ale domácí kapitán Ambrus mířil vedle. Rozhodlo se tedy v šesté sérii, ve které Baran přestřelil a Ondřej Puchmajer rozhodl definitivně o dvou bodech pro Dobříš.

Rozhodčí: Novák. ŽK: J.Junek, Bogár – Procházka. Diváků: 80.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Junek(63.Pjaták), Gregor(46.O.Puchmajer), Liška, Šrain - Dort, Maryška(81.Petrlík).

STATISTIKA

Střely: 10:7, z toho na branku: 3:4. Rohové kopy: 13:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:11.

Trhové Dušníky - Dobříš 1:3 (0:1)

V přímém souboji o druhé místo zaslouženě zvítězili naši hráči. Po celé utkání byli lepší a nebýt několika zaváhání před brankářem, mohlo být jejich vítězství ještě vyšší. Vedoucí branku vstřelil Liška pohotovou střelou po centru z pravé strany. Několik šancí jsme nevyužili. Největší možnost měl Junek, ale neobešel brankáře. Domácí měli jedinou šanci, když Solnička nastřelil tyč.

I ve druhé půli měli naši hráči navrch, ale opět jsme neproměňovali. Dvakrát se do šance protlačil Mann. Dušníkám se pak podařilo vyrovnat pěknou střelou Pravdy do „vingle“. Naši dál vyráběli šance, z nichž jsme přece jen dvě využili. Po rohovém kopu přidal druhý gól Junek a definitivní tečku za utkáním udělal třetím gólem P.Šebek, když dorazil míč po střele Manna do gólmana. Mezi tím jsme neproměnili svoje další velké příležitosti.

Trenér Karel Kadlec: Byl to náš nejlepší výkon na jaře na půdě soupeřů.

Branky: 57. Pravda - 22. Liška, 65. Junek, 84. P. Šebek. Rozhodčí: Máša. ŽK: Gregořica, Smejkal – Liška, Jechort. Diváci: 90.
Trh. Dušníky: Krejza - Kareš, Míka, D. Ďuriš, Janda (60. Stránský), Gregořica, Černý, Smejkal, Pravda, Solnička, Gasch (46. Malý).
Dobříš B: Weber - Petrlík, Zbíral, Jechort, Čálek - T. Šebek (63. P. Šebek), Karásek, Kuchař, M. Liška (78. Rychlý) - Junek, Mann.

Starší dorost

Dobříš – T. Rakovník 0:1 (0:1)

Trenér Pavel Hasman: Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním měli navrch hosté, kteří se také ujali vedení a  několika  brankám zabránil brankář Malý. Naši po ojedinělých akcích své možnosti nevyužili. Ve druhé půli jsme získali výraznou převahu. Výsledkem však byly jen dvě břevna a několik nevyužitých brankových příležitostí.

Dobříš: Malý – Patetl, Ludačka, Slunečko, Balík, Kadlečík, Čálek, Zdrubecký, Mařík, Burian, Semančík. Střídali: Bureš, Kuchař.

Rozhodčí: M.Jarolímek.

Mladší dorost

Dobříš – T.Rakovník 0:4 (0:1)

V první půli jsme ještě proti favoritovi drželi přijatelný výsledek. Ve druhé části zápasu však hosté již dominovali.

Rozhodčí: R.Jarolímek.

Mladší žáci

Rožmitál – Dobříš 3:3 (3:0)

Naši kluci prohrávali o poločase Již o tři góly, přesto se jim ještě v druhé části utkání podařilo vyrovnat.

Dobříš: Diviš – Vinduška, Petrlík, Panuška, Píša, Havelka, Fenyk, Obermajer, Tran, Říha, Skála, Škodný, Mareš

Branky: Škodný, Panuška, Obermajer

Dobříš – Nová Ves  19:1 (6:1)

Výsledek mluví za vše.

Dobříš: Diviš – Vinduška, Petrlík, Panuška, Píša, Havelka, Fenyk, Obermajer, Tran, Karas, Říha, Skála, Škodný, Sobotka, Šprungl.

Branky: Panuška 7, Obermajer 5, Vinduška, Sobotka po 2 Škodný, Havelka, Fenyk.