Dnes je pátek 29. březen, svátek má Taťána.

O víkendu na dobříšské fotbalové hráče z A-týmu čekaly penalty

přidáno: 02. 10. 2018

Bez Maryšky, Lišky, Horáčka a dvou potrestaných hráčů odjeli dobříšští fotbalisté z A-týmu na hřiště lídra divizní soutěže skupiny A. Tato skutečnost nabudila hosty k zodpovědnému výkonu. Přestože měli domácí fotbalisté po většinu zápasu převahu, hosté v utkání dvakrát vedli a nakonec zisk jen jednoho bodu je možná pro ně i trochu zklamání.

Po úvodním oťukávání se domácí fotbalisté tlačili do útočných akcí, ale obrana Dobříše v čele s Jechortem jim toho příliš nedovolila. Dobříšský brankář vychytal Frice i Zahálku a jeho kolega na druhé straně si poradil s dorážkou Pokorného po přímém volném kopu Dorta. Pak se v největší šanci ocitl Panýrek, ale z úhlu ještě přihrával. Na poslední chvíli před Zahálkou ukopával Procházka a střela Frice ze vzduchu skončila vedle branky. Hosté měli v závěru první půle dva nebezpečné brejky. Nejprve unikl po pravé straně Šrain, avšak gólmana Jungra neprostřelil, ale dvě minuty před přestávkou po přihrávce Talůžka unikl Junek a vstřelil úvodní gól utkání.

I ve druhé půli se pražští hráči snažili o tlak na Jechortovu branku

Obrana dobříšských jim toho moc nedovolila a centry do „šestnáctky“ pochytal Jechort. Naopak po úniku Junka hledal Šebek přihrávkou Matějku a další nákop Šebka tísněný Matějka nezpracoval. Do šance se v týmu Admiry dostal Pavlata, ale hlavičkoval vedle branky. Hosty poté po střele Kurky zachránil Jechort a při dorážce Zahálky zabránil cestě míče do sítě Pokorný. Vzápětí však nastřelil Pavlata ruku Talůžka a z pokutového kopu vyrovnal v 73. minutě Zahálka.  Domácí se snažili o otočení výsledku, ale v 80. minutě našel Šrain centrem Junka, který hlavou zajistil dobříšským opět vedení. Za tři minuty však Štefanovu střelu vykopl z branky Talůžek a následně se uvolnil ve „velkém vápně“ Čácha a opět vyrovnal. V závěru měl problémy dobříšský gólman se střelou Fingerhuta, ale dobříšští si již remízu pohlídali.

I penaltový rozstřel začal lépe pro hosty z Dobříše

První penaltu poslal Štefan vedle branky a hostující Šrain i Talůžek se nemýlili. Pak však neuspěl Procházka a tím stav srovnal, následně byl úspěšný Masopust, ale střelec zápasu Junek v poslední penaltě neuspěl a rozhodl tak o bodu pro Admiru. Výkon Dobříše však byl proti vedoucímu týmu velmi dobrý a věřme, že v něm budou v dalších zápasech pokračovat. Utkání tak skončilo Admira Praha - Dobříš 2:2 (0:1) 4:3 na penalty. Trenér M. Šrain po utkání uvedl: „Hráči plnili pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Favoritovi jsme toho moc nedovolili. Bod z utkání je cenný, ale škoda, že jsme v závěru vedení neudrželi.“

Dobříš: Jechort – Kozohorský, Talůžek, Procházka, Pokorný, – Junek, Masopust, Dort (85. Semančík), V. Šrain – T.Šebek (65. Suchan), Matějka

Branky: 73. (p.k.) Zahálka, 83. Čácha – 43. a 80. Junek. Rozhodčí: Průcha. ŽK: Martinic, Šimek, Zahálka – Pokorný, Talůžek. Diváků: 236

Statistiky: Střely: 11:6, z toho na branku: 8:4. Rohové kopy: 4:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly:12:16.

B- týmu se nedařilo

Když v 9. minutě vstřelili domácí první branku, měli černoličtí za sebou již pět neproměněných tutovek a hosté Mannem nastřelenou tyč. Pak již domácí rozjeli proti slepené sestavě hostů brankostroj. V první půli stojí za zmínku krásný gól Semančíka z 25. metrů. Ve druhé půli již domácí polevili, avšak v závěru se snažili o desátý gól, avšak dobříšští tomu obětavostí zabránili. Utkání skončilo Černolice - Dobříš B 9:3.

Dobříš B: R. Weber – L. Kuchař, Kadlec, Burda, Šišma – Mann, Mařík, Suchan, Semančík, Modlík – Budínský (59. Tran)

Branky: Šilhavý 5, Loučka 2, Seidler, Stracený – 22. Suchan, 39. Semančík, 72. Mann. Rozhodčí: Kubát. ŽK: Franěk - 0. Diváků: 90

autor článku: Radim Weber