Dnes je pondělí 30. listopad, svátek má Ondřej.

Sport

Jak probíhala florbalová sobota 24. října?

přidáno: 30. 10. 2015

Minulou sobotu již od ranních hodin probíhalo v dobříšské sportovní hale 1. kolo Regionální florbalové ligy (RFL) minižáků, mladších žáků a starších žáků. Celodenního klání se zúčastnily týmy z Dobříše, Milína, Příbrami a Jinců. V dopolední části se utkali minižáci – náš oddíl zde reprezentovaly dva týmy (ročníky narození 2006 a mladší) a mladší žáci, kde jsme měli jedno „želízko v ohni“ (ročníky 2003 - 2005).

Každý tým minižáků odehrál čtyři zápasy (dvoukolový systém) a nutno zmínit, že výběry Sokola Dobříš jasně dokazovaly svou připravennost a šikovnost!

A-tým si suveréním způsobem dokráčel pro vítězství v turnaji (vítězství 14:0, 8:1, 8:1, 7:0) a náš B-výběr obsadil konečné druhé místo (3:0, 3:2, 1:8,0:7)!

Minižáci A: Doležal J. (7 gólů), Kořínek (7 gólů), Panuška O. (3 góly), Kolář M. (5 gólů), Vázler (9 gólů), Burša (5 gólů), Kulhavý (1 gól), Ježek

Minižáci B: Vršecký (5 gólů), Sochor (2 góly), Bohm, Pešek, Havelka, Prno, Stehlík

Mladší žáci změřili své síly s týmy z Jinců, Milína a Příbrami.

V turnaji předvedli minižáci velmi pěknou hru a v konečném pořadí skončili na 3. místě. V prvním zápase podlehli výběru Milína 1:5, ovšem ve druhém utkání se jim již dařilo více a porazili Příbram 4:0. Na závěr turnaje nestačili na Jince (1:5). Celkovým vítězem této kategorie se stal tým Sokol Jince.

Sestava + branky: Hříbal, Žák, Snížek M. (2 góly), Karmazín (3 góly), Nádvorník (1 gól), Snížek O., Klimt, Zeman

Odpolední program zajistil turnaj starších žáků, na který přijeli reprezentanti Dobříše, Příbrami a Jinců. Tyto týmy se utkaly dvoukolově každý s každým.

Navzdory neustále se zlepšujícím výkonům naše družstvo nevybojovalo ani jedno vítězství a skončilo tak na 3. místě. Na prvním místě se umístil tým z Příbrami.

Soupiska: Umlášek, Harman, Janda, Ráž, Hevessy, Jechort, Čejdík, Vopička, Procházka, Fiala, Pavlis L.

Všem týmům, hráčům a trenérům gratulujeme k předvedeným výkonům!

2. kolo RFL se odehraje 21. listopadu opět v dobříšské sportovní hale. Tímto jste všichni srdečně zváni!

V sobotu podvečer odehrál své dvě utkání také mužský tým. Ve Stochově se utkal s týmy Cavallino Rampante a FbK Příbram. První zápas dopadl z pohledu Dobříše nad očekávání dobře, a to vítězstvím 6:4. Ovšem druhý se nevyvíjel podle stejného scénáře. Celý zápas Dobříš doháněla dvou brankové manko a navzdory velkému tlaku v posledních minutách zápasu prohrála 2:4. Mužský A-tým si tak do tabulky připsal 3 body a nadále se drží v kontaktu se špičkou této divize. Své další zápasy odehrají muži 14. listopadu v Sedlčanech.

Více informací a fotek z turnajů naleznete na našich internetových stránkách, nebo na našem facebooku.

autor článku: Vojtěch Paul