Dnes je úterý 17. září, svátek má Naděžda.

www.brdskypohar.cz
Menubox
Restbox

VIDEO: Fenomenální Desperados High Jump 2016

přidáno: 19. 08. 2016

Ve dnech 5. a 6. srpna 2016 v lomu v Hřiměždicích probíhal již 17. ročník cliffdivingových závodů Desperados High Jump. Do lomu se nejen na skokany přijelo podívat několik tisíc návštěvníků.

Na tuto unikátní akci se sjeli ti nejlepší ze zástupců nejstaršího extrémního sportu světa - cliffdivingu.  Skokané se v lomu nedaleko Dobříše vrhali z výšky okolo třiceti metrů, a při tom neváhali předvádět dechberoucí akrobatické kousky! Tento rok se na akci představily skokanky a skokani až z Brazílie, Švýcarska, Spojených států amerických,  Ruska i Německa.

Na to, jak letošní ročník High Jumpu probíhal, se podívejte v následující reportáži:

Skoky do vody

Skok do vody z šestnácti metrů ovládl letos v americký skokan KYLE MITRIONE. V závodě z platformy 12 metrů vyhrál ANDREAS HULLIGER ze Švýcarska, který v závodu dominoval ve dvou minulých letech. Nejlepším Čechem a vítězem českého mistrovství se stal mladý junior DENIS VANTUCH. Mezi juniorskou kategorií vyhrál Brit AIDAN HESLOP (14). AIDAN s juniorem OWENEM WEYMOUTHEM (17) na letošním ročníku High Jumpu předvedli exhibiční skok z 27 metrů, což je jejich dosavadní výškové maximum. Ženskou kategorii ovládla americká skokanka GENEVIEVE BRADLEY.

Doprovodný program

Večer patřil hudebním koncertům. Mohli jsme si poslechnout – DJ Nobodylisten, Smacka, Voxel, Vladimir 518 a Mike Trafik, James Cole,Ukradený ovoce, kapelu s názvem TiNG, Oriona, kapelu Prague Conspiracy, Skyline, francouzskou DJskou dvojici Loo and Placido a další.

Na letošní ročníku High Jumpu se ukázal i Martin Šonka se svou leteckou show. Martin je českým zástupcem v prestižních leteckých závodech Red Bull Air Race. Předvádí neuvěřitelné akrobatické kousky nízko nad zemí, nebo přímo nad hlavami diváků. Martin se svým leteckým speciálem po roční odmlce předvedl opravdu úžasnou show.

Letošní novinkou a velkou bombou byla i 50 metrová skluzavka. Celonafukovací skluzavka, která vedla napříč celou zadní loukou, končila v deseti metrovém bazénku. 

I přes nepříznivé páteční počasí se 17. ročník Desperados High Jump v hříměždickém lomu vydařil. 

autor článku: Petra Čermáková, kamera: Jaroslav Hájek