Dnes je úterý 17. září, svátek má Naděžda.

www.brdskypohar.cz
Menubox
Restbox

Malý kluk v jiném světě, to je motokrosový talent Radek Větrovský

přidáno: 11. 08. 2016

Čas plyne jako voda a mladý motokrosový talent Radek Větrovský z Příbrami oslavil od našeho posledního článku další narozeniny. Dnes je Radkovi třináct let a jeho působení na poli motokrosu v nižší kategorii 65 kubíků je již minulostí. Mladý sportovec se rozkoukává mezi staršími a jeho program je opravdu nabitý.

Radek začátkem roku podepsal smlouvu s belgickým juniorským týmem KTM – Diga Junior racing team. Stal se tak nejmladším jezdcem, kterého kdy tento slavný tým angažoval. Pro mladého talenta je to obrovská prestiž, ale na druhou stranu i velký tlak a závazek vůči belgickému klubu, aby se zde udržel.

V úvodu jsme již zmínili, že Radek přešel do vyšší kategorie, tedy 85 kubíků. Tento rok pro něj zřejmě nebude ve znamení zlatých medailí, ale naopak náročnou přípravou, aby ten příští rok pohárové příčky opět obsazoval.

Radek tráví většinu času na cestách

Když máte například malého fotbalistu, odtrénuje si co má a každý den se vrací domu. To neplatí u profesionálního motokrosu. Doma tráví Radek maximálně tři dny v týdnu, z čehož polovinu tvoří škola a druhou polovinu zase jen tréninky. Ty probíhají po všech možných místech v České republice i Evropě. Každý čtvrtek či pátek odjíždí Radek na české či evropské závody. Škole se věnují mladí závodníci mezi závody a po tréninkách, a to formou samostudia. Radek se například nedávno vrátil ze třítýdenního soustředění na Sardinii, kde se tvrdě připravoval na sezónu.

Jedním z nejbližších závodů, které ho čekají, je mistrovství světa v Rusku, nedaleko známého olympijského střediska Soči. Na prestižní závod jede reprezentovat Českou republiku v doprovodu svého trenéra Jana Froňka i otce Radka Větrovského.

Radek je sportovec s velkým S. Zatímco jeho vrstevníci vysedávají převážně u počítačových her, on náročně trénuje a úspěšně reprezentuje naši zemi. 

autor článku: Jitka Doubravová