Dnes je úterý 17. září, svátek má Naděžda.

www.brdskypohar.cz
Menubox
Restbox

Lucie Pudilová jako první Češka v historii podepsala smlouvu s UFC!

přidáno: 13. 03. 2017

Česká bojová scéna zažívá mimořádné období. Slavná UFC si vybrala příbramskou Lucii Pudilovou a ta tento víkend podepsala kontrakt s touto nejslavnější MMA organizací na světě.

„V sobotu noci došlo k naplnění mých snů. Tři roky zpět jsem si tento cíl spolu s trenérem Láďou Erdelyim vytyčila a začali jsme tvrdě pracovat a dřít. Mohu potvrdit, že jsem podepsala kontrakt s UFC a že si v sobotu odbydu premiéru v Londýně,“ uvedla česká jednička MMA Lucie Pudilová.

Její soupeřkou bude Lina Lansberg, kterou Lucie dobře zná. Již jednou se s ní utkala v její mateřské zemi ve Švédsku. Pudilová se tak stává první Češkou, která se probojovala do slavné UFC. V rámci kontraktu s touto elitní bojovou smetánkou má garantované minimálně čtyři souboje.

Dnes v noci se stala velká událost

„Vždy jsem tomu, co dělám pro rozvoj MMA v Příbrami a v České republice věřil. Mám obrovskou radost, že jsem mohl pomoci naší nejlepší zápasnici MMA ke splnění snu, který se stal dnes v noci po podpisu smlouvy s nejprestižnější světovou organizací UFC skutečností. Věřil jsem, že to jednou společně dokážeme. Ještě to nedokážu úplně vstřebat," uvedl krátce po podpisu kontraktu trenér Ladislav Erdelyi, jenž vede Lucii Pudilovou po celou její MMA kariéru a v Příbrami MMA založil.

Je to výjimečná událost pro celý český sport

Česká republika tak po odchodu Viktora Pešty nemusí smutnit. V UFC má hned dalšího bojovníka a při porci čtyř garantovaných zápasů se mají fanoušci MMA na co těšit.  Lucie Pudilová je teprve třetím Čechem, kdo se mezi tuto elitní smetánku UFC podívá. „Je to výjimečná událost pro celý český sport. Lucka a Láďa jsou pro mne symbolem amerického snu. Jsem rád, že se jim vrátilo vše, co obětovali. Rád bych ještě poděkoval agentuře RAW, jenž pomohla kontrakt dotáhnout do konce,“ objasnil manažer Lucie Pudilové, Petr Větrovský.

Lucii Pudilové se v jednom okamžiku změnil život

Odlétá se svým trenérem již v úterý směr Londýn, kde se bude připravovat na svůj premiérový start v UFC. Za sebou má všechny lékařské prohlídky a nyní se již může plně soustředit na souboj se Švédkou Lansberg.  „Věřím ve vítězný boj, chci tuto příležitost využít k propagaci českého MMA a potěšit fanoušky a přátele tohoto férového a tvrdého sportu. Dám do toho všechno, ostatně jako vždy,“ řekla Lucie Pudilová. Té se v současné době v jednom okamžiku změnil život. Ze skromných podmínek neveliké Příbrami vstupuje nyní do velkého světa milionářské UFC. Vstupuje na absolutní vrchol bojové scény. Už teď se těšila velké podpoře fanoušků po celé Evropě a dá se očekávat, že zájem ještě vzroste. „Děkujeme moc našim fanouškům, že nám věřili a stáli celou dobu při nás,“ dodává závěrem trenér Ladislav Erdélyi.

Lucii gratulujeme a přejeme hodně štěstí!

autor článku: Jitka Doubravová