Dnes je úterý 17. září, svátek má Naděžda.

www.brdskypohar.cz
Menubox
Restbox

Letošní Highjump představí vyšší skoky a hvězdný program

přidáno: 27. 07. 2017

Již osmnáctý ročník Desperados Highjump 2017 se uskuteční první srpnový víkend tradičně v lomu v Hříměždicích a jeho organizátoři slibují vyšší skoky i hvězdný hudební program.

Otevřené mistrovství České republiky v cliffdivingu, tedy ve skocích do vody ve volné přírodě, je jedinou akcí svého druhu v tuzemsku. Od pátku do soboty 4.-5. srpna 2017 zažije opět lom v Hříměždicích závody nejvyšší světové úrovně. Těchto závodů extrémního skákání do vody se i letos účastní přední světoví i tuzemští skokani a skokanky, na návštěvníky čeká kvalitní hudební program, spousty adrenalinových exhibic, skvělé jídlo a pití a mnoho dalšího.

Cliffdiving světové úrovně - skokanský můstek bude vyšší

Hlavní organizátoři v čele s Tomášem Jechortem připravili novinku v podobě posunutí závodní skokanské výšky na 20 metrů nad hladinou lomu. Návštěvníci Highjumpu tak zažijí závody z platformy vysoké 20, 16 a 12 metrů. Tradičně pak nebude chybět ani závod na speciální 5 metrů vysoké houpačce.

Na startovní listině září například jméno britského mladíka Aidana Heslpa, který je považován za největší skokanský talent planety. Mezi favority soutěže bude jistě patřit Švýcar Andreas Hulliger, který má na svém kontě medaile z Evropského šampionátu a highdivingu. České publikum bude jistě držet palce našim skokanům jako je současný mistr republiky Denis Vantuch nebo skokan Jan Bílý.

Hudební program plný hvězd

Desperados Highjump je tradičně záležitostí špičkových sportovních výkonů, ale také vystoupení hudebních skupin a djů. Hlavními hvězdami letošního Highjumpu budou djové Stanton Warriors z Velké Británie. Anglická dvojice breakbeatových producentů a djů působí na hudební scéně od devadesátých let a proto se dá považovat za jednu z nejzásadnějších postav scény elektronické hudby.

Dalším velkým jménem hudebního programu bude britsko-německý projekt Smash Hifi Live. Breakbeatová dvojice producentů a djů Leeroye Thornhilla a Martena Horgena za několik let svého působení vystupovala na festivalech po celé Evropě. Leeroy Thornhill má za sebou navíc desetileté působení v legendární skupině The Prodigy.

Jako tuzemská hvězda pak vystoupení skupina Wohnout. Pop punková kapela se na Highjump vrací po několikaleté odmlce, a tak se fanoušci mohou těšit na zásadní skladby, které ovlivňovaly generace.

Exhibice extrémních sportů

Desperados Highjump není jen o cliffdivingu. Každý rok jsou pro návštěvníky připraveny exhibice široké plejády extrémních sportů. Na letošním ročníku bude na louce u lomu připraven mobilní skate park s U rampou, kde předvedou své dovednosti borci na skateboardech, bmx kolech nebo inline bruslích . Nebude chybět ani exhibice v placákách X-Diving, parkouru, flyboardu, street work out zona a další vychytávky.

Neopakovatelná atmosféra a holky v plavkách

Desperados Highjump se už osmnáct let koná v bývalém žulovém lomu v Hříměždicích u Příbrami. Tato krásná lokace dává akci neopakovatelnou atmosféru, kterou na žádném hudebním festivalu nezažijete. Highjump není festival, jedná se o spojení závodů extrémních sportů, hudebního doprovodu a odpočinku u vody. Navíc podle slov organizátorů je v termínu Highjumpu lom v Hříměždicích místo s největší frekvencí holek v bikinách v republice J

Možná už máte vstupenky, možná ještě váháte a možná si tuhle akci každoročně nenecháte ujít. Pak jako tak, by se vám mohli hodit následující odkazy, kde najdete více informací k celé akci:

autor článku: Denisa Havlíčková