Dnes je čtvrtek 28. květen, svátek má Vilém.

aerobikdobris.cz/detske-kurzy-homepage/18-aktuality-deti/123-sport-campy-2020

Virtuálním závodům je konec. Na Penzionu Nový rybník se poběží skutečně!

přidáno: 03. 05. 2020

Virtuální závody se brzy stanou minulostí. V malebném prostředí u Penzionu Nový rybník, který se nachází v blízkosti obce Obořiště, se totiž už 16. května 2020 uskuteční první běžecký závod po dlouhé COVID přestávce. Bude organizovaný prvotně pro dospělé závodníky a výsledky se započtou do Brdského poháru.

V sobotu 16. května se měl původně v Dobříši konat Energon běh, který byl přesunut také na sobotu, ale až 4. července 2020.

Právě v toto symbolické datum se tedy uskuteční „před závod“ Energon běhu – Penzion cup, který se bude konat v místě, které je s Energonem neodmyslitelně spjato – Penzion Nový rybník u Obořiště.

Vládní rozvolňování tento závod od 11. května dovolí, a jeho koncept písemně schválila i Národní sportovní agentura pod vedením slavného hokejisty Milana Hniličky.

Organizace Penzion Energon cupu, stejně tak jako Energon běhu, se ujala jednatelka agentury VDN Promo Jitka Doubravová, která je nadšenou sportovkyní. Ta nám také níže vysvětluje, jak bude sportovní závod vypadat. Stále musí být totiž dodržena všechna vládní nařízení.

Od 11. května se povolují sportovní a kulturní akce do 100 lidí v jednom areálu/sále v jeden čas. Jak si s tímto číslem poradíte?

Abychom toto číslo splnili a v žádném případě nepřesáhli, bude běžecký závod rozdělen na tři časy. A to tak, že prvních 90 závodníků vystartuje v 10:00 hod., další ve 13:00 hod. a poslední skupina v 16:00 hod. Celková kapacita závodu je tedy 270 běžců. Počet 90 startujících závodníků jsme zvolili takto, protože kvótu 10 lidí si necháváme pro zdravotníka a organizátory.

Vy jste prý za sportovní akce bojovala i u vlády. Jakým způsobem?

Sepsala jsem možnou metodiku organizování sportovních závodů, kterou jsem poslala premiérovi vlády, všem místopředsedům a ministrům vlády. Obratem mi volali, že dopis posílají také všem poslancům České republiky. Zároveň jsem komunikovala i s Národní sportovní agenturou a celý koncept závodu jim také poslala poslala. Nakonec mi byl schválen.

Na následných tiskových konferencích vlády jsem několikrát zaznamenala body z mé metodiky, ale nepřipisuji si je samozřejmě jen sobě. Určitě byly desítky organizátorů, jenže tam psali své návrhy. Ale jsem ráda, že jsem mohla alespoň trošku přispět k tomu, aby se sportovní akce mohly v nějaké podobě rozběhnout.

Zároveň jsem tím poslancům vysvětlovala, jak závod probíhá, aby si dokázali představit míru rizika na těchto menších sportovních akcích. Předpokládala jsem totiž, že je asi s největší pravděpodobností nikdy nenavštívili.

Na závody se jezdí koukat často i veřejnost, jak zabráníte tomu, aby se tam hromadili lidé?

Na tom si hodně zakládám. Registrace, start i cíl bude na louce vedle Penzionu Nový rybník, kde bude přesně vymezen sportovní areál závodu, do kterého budou vpuštěni pouze a jen závodníci a organizátoři. Nikdo jiný. Doprovod závodníků bude moci čekat a fandit na dálku z venkovní terasy Penzionu Nový rybník, která už může být dle nařízení vlády též otevřena od 11. května.

Jak bude probíhat registrace a mohou závodit i děti?

Startovné je 200 Kč a registrace je pouze online, včetně platby, která musí být uhrazena předem. Na místě si závodníci pouze vyzvednou startovní čísla a čipy.

Dětské kategorie nemáme, ale samozřejmě nezakazujeme dětem, aby běželi. Všechny děti do roku narození 2002 budou zařazení do kategorie Junioři.

A dále, jak bude probíhat vyhlášení výsledků?

Celkové celodenní vyhlášení výsledků proběhne online až po skončení závodů, kdy se jak kdyby všechny tři závody spojí v jeden a dle věkových kategorií bude vyhotovena konečná listina, kde si každý na internetu najde, jak se umístil.

Zároveň ale v každém závodě budou vyhlášení tři nejrychlejší závodníci z kategorie žen a můžů a budou odměněny medailí a pivem Baštýř ihned v cíli.

Řekla jste, že doprovod může čekat na venkovní terase restaurace a fandit na dálku. Jak to bude vypadat tam?

Co se restaurace týká, to vše má na starosti její ředitel Lukáš Kordule. Kuchařský tým právě tvoří menu na gril, kde se bude grilovat po celý den. Závodníci si tedy po závodu mohou dát výtečný pokrm. Právě  skvělou kuchyní a malebným prostředním je totiž Penzion Nový rybník vyhlášen. Samozřejmostí bude kompletní nabídka nápojů a kávy.

Budou výsledky součástí Brdského poháru?

Ano. Jsme moc rádi, že nám pan Hostička, se kterým jsem závod narychlo domlouvala, vyšel vstříc a výsledky započítají do celkového hodnocení Brdského běžeckého poháru. Tímto mu ještě jednou moc děkuji.

Registrujte se na závod už dnes!

Registrovat se můžete na www.brdskypohar.cz právě teď.

POZOR! Registraci organizátoři doporučují provést co nejdříve, kvůli omezené kapacitě závodů v jednotlivých časech.

autor článku: redakce DA