Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Zapojte se do Výzvy 10 000 kroků! Pozitivní účinky na tělo i duši zaručeny!

přidáno: 30. 09. 2021

V dubnu 2021 proběhlo první kolo Výzvy 10 000 kroků – cesta ke zdraví. Akce se zúčastnilo bezmála 4 000 lidí z celé České republiky, kteří znovuobjevili kouzlo a přínosy „obyčejné“ chůze. Nejstarší účastnici bylo 86 let, nejtěžší účastník měl 182 kg a všichni společně nachodili 800 000 km. Přidáte se k podzimní výzvě i vy a podpoříte Dobříš v boji o pohár?

Cílem akce je navrátit chůzi zpět do všedních dnů, motivovat k pravidelnému pohybu a pomoci městům vytvářet příjemná místa pro život. Speciálně se výzva zaměřuje na ty, kdo potřebují motivaci nejvíce – tedy na seniory a lidi s vyšším BMI. Nejde o to denně ujít 10 000 kroků, ale chodit více než dosud a hlavně pravidelně. Každý si určuje, jaké jsou jeho možnosti a kde má své hranice. Není nutné ujít celých 7,5 km, které odpovídají 10 000 kroků v hlavním sloganu výzvy. Důležitější, než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí.

Aktivitu si mohou účastníci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji nahrát do speciální webové aplikace. Body, které účastníci získají za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, a tak lidé starší a lidé s vyšším BMI dostanou za jeden kilometr více bodů, než lidé mladší a štíhlejší. Snahou je umožnit všem umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku s ohledem na individuální možnosti. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny. 

VIDEO: Do výzvy se zapojuje i herec a komik Lukáš Pavlásek

Novinkou pro říjen 2021 je individuální virtuální pouť po naší republice a osobní fotopříběh s účastnickým listem. Tato část není soutěžní, každý v ní pracuje jen s osobními cíli a snaží se jich dosáhnout. Na virtuální trase přitom prochází Českou republikou a dozvídá se více o památkách, zajímavých místech i přírodních krásách. Nově se také mohou účastnit i děti (6-18 let).

Více informací o výzvě, jejích ambasadorech i zajímavostech o chůzi najdete na www.desettisickroku.cz. Zapojte se taky!

Registrace do podzimní výzvy bude ukončena 5. října 2021.

Výzva 10 000 kroků přináší své výhody

S podzimní výzvou získáváte suprové ceny a slevové kódy partnerů akce.

Trička s potiskem #desettisickroku (UAX), barefoot boty (Naboso), sportovní ponožky (VOXX), sportovní náramky (CZC), poslech na cesty (Audioteka) nebo relax po víkendovém dobrodružství (Sonnentor)? S našimi partnery pro vás chystáme ceny i slevové kódy, máte se na co těšit!

Články, které vám pomůžou se rozchodit

  • Jak se správně starat o své nohy a jak vybrat obuv? Poradí primářka MUDr. Marie Součková → článek
  • Jak se připravit na aktivní podzim? Poradí ultramaratonec a zakladatel běžecké školy Miloš Škorpil → článek
  • Další články najdete na našem blogu

Facebooková skupina a Instagram

Více jak 1 200 účastníků se vzájemně podporuje na facebookové skupině a sdílí tipy na výlety a zážitky. Pokud v ní ještě nejste, můžete to napravit tady. K účasti motivuje ale i instagramový profil výzvy...

autor článku: redakce DA (zdroj: www.desettisickroku.cz)