Dnes je sobota 8. srpen, svátek má Soběslav,
je Mezinárodní den ženského orgasmu.

Sport

Penzion Cup přidává kratší Hobby běh. Závodníkům bude fandit Olga Lounová

přidáno: 12. 05. 2020

Penzion Cup se blíží! Už tuto sobotu 16. května 2020 bude Penzion Nový rybník v Obořišti patřit běžcům. Zájem o závod je velký a startovní listina se rychle plní. Na přání závodníků, tak organizátoři přidali kratší závod na 4,6 km, který odstartuje zpěvačka Olga Lounová.

Běžecký závod Penzion Cup se uskuteční ve třech vlnách

První start, který je naplánovaný v 10:00 hod., je už plně obsazen, ale na další dva se stále můžete hlásit přímo ZDE.

Závodníci mají na výběr. Na trať mohou vyběhnout ve 13:00 nebo v 16:00 hod.

Poslední závod dne odstartuje Olga Lounová

Právě na poslední závod tohoto dne, bude u startovní čáry připravena i česká zpěvačka a herečka Olga Lounová. Ta sice nepoběží, ale závod odstartuje.

Olga má v současné době díky koronaviru více volného času a rozhodla se tak tuto sportovní akci podpořit svou účastí. Na Penzion Cupu se objeví hlavně díky tomu,že má velmi dobré vztahy s  vedením agentury VDN Promo, která závod pořádá.  

Závěrečný závod běžeckého dne, který startuje v 16:00 hod., spojí vlastně hlavní běh na 8,6 km a kratší, jednokolový Hobby běh na 4,6 km.

„Přidáním Hobby běhu, chceme potěšit i další běžce, kteří nám o kratší variantu trasy psali. Mohou si tak přijít vyzkoušet své závodní tempo na kratší vzdálenost a porovnat své výsledky s ostatními nebo si prostě jen tak zaběhat,“ řekla nám hlavní organizátorka závodu Jitka Doubravová.

A jak to bude s doprovodem a fanoušky závodu?

S doprovodem přijít můžete, ale pouze do restaurace.

Pokud závodníci přijedou s doprovodem, budou muset respektovat bezpečnostní opatření. Fandit se tak bude moci pouze na dálku, z terasy restaurace před penzionem.

Před Penzionem Nový rybník bude přesně vyhrazen sportovní areál, v němž se budou moci pohybovat pouze závodníci a organizátoři běhu. Všichni totiž víme, že jsou zatím povoleny pouze akce, při kterých není překročen počet 100 osob.

Kdy a kde se vyhlásí výsledky závodu?

Výsledky hlavního závodu se budou započítávat do celkového hodnocení Brdského běžeckého poháru.

Celkové vyhlášení závodu proběhne pak pouze on-line. Hodnoceny budou všechny tři starty společně. Výsledková listina bude vystavena samozřejmě podle věkových kategorií.

Zároveň však budou vyhlášeni nejrychlejší závodníci z kategorie žen a můžu v každém závodě. Ti budou odměněni medailí a pivem Baštýř ihned v cíli.

Předpověď počasí vypadá dobře, pro běh vlastně úplně ideálně. Stejně tak prý podle organizátorů vypadá i víkendové menu Penzionu Nový rybník a ze závodu se nám tak rýsuje skvělá akce.

autor článku: redakce DA