Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Orientační běžci ukončili sezónu brigádou v lese

přidáno: 25. 11. 2021

Předposlední listopadový víkend roku 2021 vyrazili orientační běžci z OK Dobříš na brigádu do lesa. Tentokrát se pracovalo v lesích ve správě a majetku společnosti Colloredo-Mannsfeld s.r.o.

V sobotu 20. listopadu nás čekalo odklízení klestí na pasekách v polesí Svatá Anna na Bzdince u Dobříše a úklid dlouhé lesní cesty v lokalitě Jelení palouky (v zimě se tudy bude svážet dřevo z kůrovcových pasek a cesta byla místy plná kamení a větví). Skupina se železnými hráběmi uklízela cestu i v neděli, zvládly se obdivuhodné 4 km.

V neděli 21. listopadu se uklízela paseka ve svahu na Králově stolici nad Voznickým potokem. Rozsáhlá „kůrovcovo-polomová“ paseka již místy přirozeně zarůstala mladými stromky - probíhá zde přirozená obnova lesa. Zde je ruční práce nenahraditelná, těžká lesní technika by mladé stromečky zničila.

Práce v lese je náročná i pro pořádné chlapy. V OK Dobříš k ní ale přistupujeme s radostí a společně k ní vedeme už ty nejmenší členy našeho oddílu. Tenhle strom byl ale na síly našich malých brigádníků přeci jen trochu moc.

Zatímco v sobotu panovalo příjemné počasí v jihozápadním prouděni, v neděli se pracovalo v teplotě lehce nad bodem mrazu. U ohníčku při opékání buřtů si však rádi poseděli všichni.

Brigády se účastnilo přes 50 členů a rodinných příslušníků z OK Dobříš, kteří vydrželi zdraví navzdory další vlně covidové pandemie.

Práci v lese máme rádi, utužuje fyzickou kondici i týmového ducha a hlavně je to naše drobné poděkování majitelům a správcům lesa za to, že v jejich lesích můžeme po celý rok trénovat i závodit.

autor článku: Jana Bochenková - trenérka dětí OK Dobříš