Dnes je úterý 22. leden, svátek má Slavomír.

sport-pf-2019
Menubox
Restbox

Orientační běžci zvou na Kazatelnu

přidáno: 23. 05. 2017

Oddíl sportů v přírodě OK Dobříš si mezi orientačními běžci získal velmi dobré jméno, a tak není divu, že byl pověřen organizací prestižního Mistrovství Prahy a Středočeského kraje na klasické trati. Součástí závodu budou i jednoduché tratě pro úplné začátečníky, takže si orienťák mohou vyzkoušet i zájemci z Dobříše a okolí.

Orientační běh patří mezi moderní sporty v přírodě a jeho popularita každým rokem roste. Přesvědčit se o tom můžeme i při závodě, který se uskuteční již tento víkend u nás na Brdech a kde budou kromě tratí pro registrované závodníky připraveny i jednoduché trasy pro příchozí a rodiče s dětmi.

Smyslem orientačního závodu je absolvovat předem neznámou trať v lese s pomocí mapy. Každý si tu najde svou kategorii - od úplných začátečníků až po zkušené závodníky. Každý si také s ohledem na svou kondici zvolí tempo, kterým závod absolvuje. Ti nejlepší závod doslova proletí, rekreační hobby běžci ale často kombinují běh s chůzí, aby zvládli číst mapu a vydrželi se silami až do cíle. Nejmenší děti mají svou trať pro jistotu ještě vyznačenou fáborky, které jim pomohou s nalezením všech kontrol. Orientační běh je tak skvělý sport pro celou rodinu - jak pro dospělé, tak pro ty nejmenší. Mapu a další specifické vybavení zajišťují pořadatelé, takže to jediné, co pro účast na akci potřebujete, je sportovní oblečení a nadšení pro pohyb v přírodě a dobrodružství.

Dobříšský závod se uskuteční v sobotu 27. května v okolí vrcholu Kazatelna. Centrum závodu bude ve sportovním areálu Vlaška. Registrace do nesoutěžních kategorií je možná i v den závodu, a to přímo na Vlašce v době 9 – 10 hod. Podrobnější informace k závodu budou před akcí k dispozici na webových stránkách www.okdobris.cz

Pořadatelé děkují majiteli lesa společnosti Colloredo – Mannsfeld  za možnost uskutečnit závod v krásném prostoru okolí Kazatelny a také Městu Dobříš za dlouhodobou podporu klubu.

Lesu a sportu zdar!

OK Dobříš – oddíl sportů v přírodě 

autor článku: OK Dobříš – oddíl sportů v přírodě