je Světový den televize.

sport

Orienťáci z OK Dobříš na Šumavě odstartovali do nové sezóny

přidáno: 11. 02. 2017

Šumavské horské pláně plné sněhu a běžkařských stop byly místem prvního letošního soustředění klubu OK Dobříš. Začala zde příprava na novou sezónu, která by měla být alespoň stejně tak úspěšná jako ta loňská.

Shodou okolností se vůbec první oddílové soustředění OK Dobříš, v lednu 2012, odehrálo jen pár stovek metrů od toho letošního. Ale zatímco tehdy stačila pro ubytování chalupa s kapacitou 45 míst, toho letošního soustředění se zúčastnila už plná stovka členů oddílu či jejich doprovodu.

V zimě na běžkách

OK Dobříš se sice věnuje především orienťáku, v rámci možností ale svůj program rozšiřuje i o další outdoorové sporty. Zimní soustředění proto bývá každý rok zaměřené na běžky, aby zkušenost s tímto krásným sportem získali i ti nejmenší členové oddílu. Program soustředění byl velmi intenzivní, podobně jako v minulých letech. Úvodní fáze bývá logicky věnovaná základům běžeckého lyžování a správné technice, samozřejmě hlavně zábavnou formou – koloběžkou, honičkou, vybíjenou... V sobotu odpoledne navazuje delší výlet na běžkách, tentokrát oživený výstupem na bývalý skokanský můstek s rozhlednou na Zadově. Vrcholem soustředění byly prestižní biatlonové štafety v neděli dopoledne. Nejprve bojovaly děti, včetně těch nejmenších, pak na stejný okruh i s vlastnoručně vybudovanou biatlonovou střelnicí nastoupili dospělí.

Večerní čas pak bývá věnován speciální teoretické přípravě, která je u orientačních běžců důležitá stejně jako fyzička. A právě na soustředění bývá dost času na rozbor různých taktických prvků, kterými vynikají ti nejlepší závodníci.

Skvělé výsledky v roce 2016

Mezi dobré závodníky se přitom právem řadí i velká část členů OK Dobříš. Rekapitulace celé uplynulé sezóny přinesla hodně zajímavá čísla: členové OK Dobříš získali v roce 2016 na svých závodech rekordních 159 medailí, přičemž aspoň jednou se umístit na stupních vítězů se během roku podařilo 42 závodníkům. Mezi všemi úspěchy nejvíce vynikají tři medaile z mistrovství ČR v nočním orientačním běhu, na který se OK Dobříš tradičně cíleně připravuje.

Povedené zimní soustředění a velká účast na něm naznačují, že podobně úspěšná by mohla být i sezóna 2017. Držme palce!

autor článku: Kamil Arnošt