Dnes je středa 8. duben, svátek má Ema,
je Mezinárodní den Romů.

aerobikdobris.cz/detske-kurzy-homepage/18-aktuality-deti/123-sport-campy-2020

Děti z OK Dobříš poprvé zvítězily v krajském poháru

přidáno: 20. 06. 2018

Žactvo OK Dobříš úspěšně navázalo na sérii druhých a třetích míst v předchozích letech a vůbec poprvé zvítězilo v jarní části středočeského poháru družstev v orientačním běhu.

Jarní část středočeského poháru v orientačním běhu probíhala od konce března až do začátku června a zahrnovala 7 závodů, které se konaly např. poblíž Rakovníku, ve Slaném, u Berouna, u nás v Brdech a na dalších místech našeho kraje. Žáci (tj. kluci a holky ve věku 11 – 14 let) získali v týmovém hodnocení s výjimkou městského sprintu ve Slaném pokaždé nejvíce bodů a právem tak ovládli celkové hodnocení. Vůbec poprvé se jim tak podařilo porazit své tradiční soupeře z OK Kamenice a OB Říčany.

 

Vítězství v soutěži družstev je dané silou týmu, který byl letos v podání OK Dobříš vyrovnaný a silný ve všech kategoriích. Největší měrou přispěli závodníci, kteří byli nejúspěšnější i v individuálním hodnocení: Julie Bambousková na 1. místě mezi dívkami do 12 let, Vašek Lorenc celkově 4. mezi kluky do 12 let a Matouš Petrilák a Martin Snížek na 1. a 3. místě v kategorii do 14 let.

 

Krajský pohár pokračuje na podzim, kdy jeden ze závodů pořádá 22. září i OK Dobříš, tentokrát v nově zmapovaném prostoru u Nového Knína. Připravené budou rovněž tratě pro veřejnost, která zde bude mít příležitost objevit krásy tohoto sportu v přírodě.

autor článku: Kamil Arnošt | OK Dobříš