Dnes je sobota 25. červen, svátek má Ivan.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Orientační běžci z Dobříše přivítali na Kazatelně více než 900 závodníků

přidáno: 20. 09. 2021

Druhou neděli v září připravili orientační běžci z OK Dobříš v lese na Kazatelně závod Pražského a Středočeského žebříčku a celostátního rankingu dospělých a veteránů v orientačním běhu. Závod byl otevřený i příchozím a na místo tak dorazil rekordní počet závodníků!

Za krásného slunečného počasí, které zpestřila jen krátká sprška, se vydalo v neděli 12. září do lesa 769 závodníků na měřených tratích. Dalších 136 sportovců všech věkových kategorií běželo či šlo, často v rodinných skupinkách či s ratolestí na zádech, na neměřených tratích pro začátečníky. Devět stovek účastníků si užilo nejen krásný les (ti starší přebíhali i vrchol Kazatelna 531 m. n. m.), ale také příjemné centrum s občerstvením a vyhlídkou na město Dobříš. Nejnáročnější tréninkovou trať T6 si náležitě vychutnal i pan starosta Dobříše.

Start do závodu byl přímo v lese, stejně jako občerstvovací stanice. Dobrá voda z Dobříše přišla vhod i panu starostovi. 

Odběr map těsně po startu a pohled na závodníky přímo z posedu nad startovacím lampionem. 

Závody na Kazatelně byly pro všechny věkové kategorie.

Soutěžilo se společně za Pražskou a Středočeskou oblast, tedy opravdu nabitá konkurence

O to větší máme radost, že na stupních vítězů zazářily také zelenofialové dresy dětí z OK Dobříš a řada dětí se umístila i na „velké bedně“. V kategorii D10F (fáborkovaná trať s možností zkratek, děvčata do 10 let) – Kateřina Lorencová 3. m., v D10 – Laura Pecklová 4. m., v D16 - Julie Bambousková 1. m. a Barbora Housková 4. m., v H10F – Eduard Szárszoi 5. m., v H12 – Jan Porsch 6. m., v H16 – Václav Lorenc 2. m., Antonín Jiras 3. m. a Jan Jiras 6. m.

Takto se dobíhalo do cíle závodu na Kazatelně. Byly to skvělé závody a my máme radost, že jsme je zvládli!

Pořadatele těší, že finanční podpora, kterou oddíl OK Dobříš získal na rok 2021 od města Dobříš z grantů na sportovní činnost a podporu volnočasových aktivit, směřuje správným směrem a je přínosem jak pro oddíl, tak pro širokou sportovní i amatérskou veřejnost. Díky, město Dobříš! Poděkování patří i panu Jerome Colloredo-Mannsfeldovi a správcům polesí za umožnění závodu v lesích pod jejich správou, Zemědělské společnosti Dobříš za poskytnutí louky na centrum závodu, Vodohospodářské společnosti Dobříš za dobrou pitnou vodu v cíli i na občerstvovačkách na tratích a dalším partnerům a desítkám organizátorům z OK Dobříš, kteří se zasloužili o úspěch této velké sportovní akce.

autor článku: za organizátory OK Dobříš Pavel Janda - ředitel závodu