Dnes je úterý 4. říjen, svátek má František,
je Mezinárodní den zvířat.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

FOTO: Orientační běžci z Dobříšska za sebou mají letní soustředění

přidáno: 11. 08. 2022

Letní soustředění oddílu OK Dobříš již potřetí hostily Jizerské hory a Potkávárna u Havrana, situovaná v Karlově tak někde uprostřed svahu mezi rozhlednou Slovanka (820 m n.m.) a údolím říčky Kamenice (600 m) v Josefově Dole.

Na padesátku účastníků letního soustředění OK Dobříš čekalo krásné počasí, celkem 8 mapových tréninků, jak tradičních (jako např. dlouhé postupy, middle, štafety či kombotech), tak netradičních (knockout-sprint, trénink na čtení popisů kontrol), „ne-O“ soutěže a překvapení Pavla Jirouška – Jizerský X-boj.

Jako správní orientační běžci a přátelé přírody jsme v Harrachově pomohli KRNAPu při úklidu jedné obří polomové paseky. Nebylo to ale nic snadného. Od spleti větví a množství vývratů jsme čistili strmé svahy. Za zády jsme celou dobu měli ostré slunce a práce to tak byla tentokrát opravdu náročná. Z brigády jsme tak zamířili rovnou do chladivé vody na koupališti v Lučanech nad Nisou. Večer jsme pak v penzionu absolvovali ještě velmi zajímavou besedu se strážci CHKO Jizerské hory.

A co ještě jsme na soustředění letos stihli?

Čekaly nás pravidelné večerní briefingy a rozbory. Dorostenci před snídaní vyráželi na pravidelnou ranní koupel do rašelinného rybníčka na Tiché říčce a ve chvílích volna probíhaly různé formy řádění, her a legrace. V týmech nejrůznějšího složení jsme pořádali záodní sběr malin a borůvek, zpívánky při hře na kytaru a klavír, stihlo se i posezení u kafíčka či u pivíčka a mnoho dalšího.

Poslední páteční večer pak proběhlo vyhlášení hlavních disciplín a X-boje a večerní grilovačka na zahradě Potkávárny.

Uteklo nám to neskutečně rychle a vydařené letní soustředění je za námi. Poděkování za organizaci patří nejen trenérům, ale také zdatným tatínkům z řad členů, kteří pomáhali roznášet a sbírat kontroly v mapově i fyzicky obtížném terénu, rodičům – řidičům za dopravu dětí na tréninky, Pavlovi Jirouškovi za manažerování celého týdenního soustředění a X-boj, Martinovi a Ondrovi Snížkům za premiérový a organizačně náročný Knock-Out sprint, Martinovi za IT-servis při promítání GPS záznamů postupů, Blance Hruškové za tisk map a všem účastníkům za nasazení a přátelskou atmosféru.

autor článku: Jana Bochenková - OK Dobříš (redakčně upraveno)