Dnes je středa 17. duben, svátek má Rudolf.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Dobříšáci dosáhli ve výzvě 10 000 kroků pro zdraví skvělých výsledků!

přidáno: 03. 05. 2021

Dubnová výzva 10.000 kroků ke zdraví přiměla k aktivitě více jak 150 lidí z Dobříšska. Za měsíc společně nachodili téměř 43 000 km a Dobříš se tak umístila v celorepublikovém hodnocení na 3. místě. Mníšek pod Brdy jsme porazili jen o necelý 1 bod!

„Duben uplynul jako voda a spoustu lidí z něj zajisté už bolí nohy“, touto krátkou větou uvedla hlavní koordinátorka Sylva Švihelová jeden z posledních e-mailů pro místní koordinátory dubnové výzvy 10.000 kroků ke zdraví. Akce pořádaná Partnerstvím pro městskou mobilitu, z.s. měla za cíl přimět k pohybu pěšky či během co nejvíce lidí. Do dubnové výzvy se zapojilo přes 5 300 jednotlivců z 30 měst. Celorepublikově se do výzvy zapojilo 505 týmů. Účastníci výzvy nachodili celkem neuvěřitelných 812 888 km.

Soutěžilo se v kategoriích jednotlivec, tým a město. Pravidla byla nastavena tak, aby ti, pro které je pohyb obtížnější, měli výhodu. Nachozené kilometry se tak přepočítávaly na body podle BMI a věku chodce.

Dobříšáci zabodovali!

V Dobříši se do akce zapojilo 158 aktivních žen a mužů v celkem 25 týmech. V jednotlivcích si za muže nejvíce bodů (770,88 bodů – 706,8 km) vychodil DRTIKOL, za ženy obsadila 1. místo Jana Lojínová st. (501,5 bodů – 650,73 km) a v týmech ovládly první příčku Holky z Dobříšska ve složení Ivona Rejsková, Lucie Žaludková a Jana Ježková (411,12 bodů – 2 987,96 km).

                  tým Holky z Dobříšska                                                             DRTIKOL

V soutěži měst se Dobříš umístila celkově na 3. místě. Největší soupeř, kterým byl sousední Mníšek pod Brdy zůstal jen v těsném závěsu za námi. Vyhecovaný souboj mezi účastníky probíhal doslova do posledního dne a poslední minuty. Chodci z obou měst tak sledovali bodové přepočty s napětím až do poslední chvíle. Nakonec Dobříš získala za našlapaných 42 983,47 km celkem 185,71 bodů. V průměru tak každý z účastníků za Dobříš nachodil 272 km. Mníšek pod Brdy získal celkem 184,96 bodů za 41 156,67 nachozených km. Bronzové umístění tak získala Dobříš s ani ne jednobodovým náskokem nad Mníškem pod Brdy.

Starosta Pavel Svoboda k výzvě řekl: „Mám velkou radost, že se do 1. ročníku zapojilo i u nás tolik lidí. Umístění Dobříše na bedně je skvělé, i když o to v této soutěži nejde. V našem týmu Výletníci z radnice jsem skončil předposlední, všichni to vzali velmi svědomitě. Kromě nezbytného hecování akce také pomohla více propagovat pohyb v přírodě. Chodci v lese se začali zdravit. To beru jako největší přínos této akce.“

Na 5 nejlepších žen, 5 nejlepších mužů, nejstaršího účastníka a nejlepší tým výzvy z Dobříše nyní čekají ceny věnované městem Dobříš, Vodohospodářskou společností Dobříš, spol. s r. o. a zámkem Dobříš (Colloredo-Mannsfeld, spol. s r. o.).

„Předání cen nejlepším chodcům za Dobříš proběhne ve středu 5. května 2021 přímo na dobříšské radnici,“ upřesnila koordinátorka Šárka Krůtová.

Celorepublikové slavnostní vyhlášení výzvy 10.000 kroků ke zdraví pak proběhne v sobotu 22. května v areálu na Skalce v Mníšku pod Brdy a bude vysíláno také online.

 

Akce se uskutečnila v rámci projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21

a kampaně Světový den zdraví.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)