Dnes je sobota 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Sport
Menubox
Restbox

S holkami z aerobiku nuda není

přidáno: 28. 05. 2015

Pomalu se nám blíží polovina roku 2015 a dětem velké, letní prázdniny. Co vše se povedlo holkám z aerobiku od začátku tohoto roku zorganizovat a jak si vedou jejich závodní týmy?

Aerobik studio Orel Dobříš je místem, které navštěvují stovky dětí za rok a desítky dospělých denně. Jeden z nejaktivnějších spolků v našem městě se tak může pyšnit již několika tradičními akcemi během celého roku. Vedoucí studia Klára a vedoucí dětských kurzů Denisa se opravdu nenudí a připravují po celý rok jednu akci lepší než druhou. Tyhle holky možná ani nevědí, co to nuda je. Jaká u nich byla první polovina roku 2015?

Hned v lednu odstartovaly trenérky závodních kurzů rok 2015 víkendovým, sportovním soustředěním pro závodní týmy aerobiku. Děti strávily pod vedením svých trenérek pátek, sobotu i neděli v tělocvičně. Trénovala se průprava síly, rychlosti, obratnosti, atletiky, flexibility a vymýšlely se nové choreografie pro závodní sezónu 2015. Ze soboty na neděli se v „Orlovně“ i přespávalo a na programu byla mimo jiného motivační videa z mistrovství Evropy i světa v aerobiku. 

Únor se nesl ve znamení již tradičního reprezentačního plesu Orla Dobříš. Tento ples se letos uspořádal již po šesté a mnohými návštěvníky byl označen díky své struktuře jako doposud nejlepší a hlavně ojedinělý. Prvotní nápad vedený myšlenkou zrealizovat ples pro celou rodinu se nyní těší vysoké návštěvnosti, oblíbenosti i zájmu. Děti tančící s rodiči až do pozdních hodin, zážitky, zábava, skvělá hudba, nádherná vystoupení a bohatá tombola. Originální společenský zážitek pro celou rodinu letos opravdu vyzařoval neuvěřitelně pozitivní atmosféru.

V březnu se v jednotě Orel Dobříš zahajovala závodní sezóna. Týmy poprvé vyjely se svými novými choreografiemi, hudbou i dresy reprezentovat na své první letošní závody. Sezóna ještě zdaleka nekončí a v „Orlovně“ už se můžou chlubit několika krásnými medailemi. 

Mimo závodů v aerobiku se také za podpory jednoty Orel Dobříš mohl v březnu uspořádat 2. ročník závodu kočárků. Tento rok se opět soutěžilo v kategorii děti, maminky, tatínci a rodiny. Nádherné počasí, skvělá nálada, krásné odměny a legrace provázela celé odpoledne. „Připojili jsme se tak k celorepublikové akci, která tentokrát pomáhala  a celý výtěžek ze vstupného byl darován Dětskému domovu Korkyně.“ říká s úsměvem Klára.

Měsíc duben se v aerobiku nesl pro změnu v duchu poznávání a výletů. Velikonoční výlet pro děti do města Písek  si děti užily i přes nepříliš příznivé počasí maximálně. Výlet nadšeně popsala Denisa slovy: „Cesta vlakem, návštěva Sladovny a expozice „Stroj času“, výborný oběd i zábava na hřišti, ochutnávka dobrot v místní, vyhlášené cukrárně a celou dobu fakt legrace a pohoda.  Výlet, z kterého si děti odnesly spoustu zážitků, se opravdu povedl.“ 

V dubnu se uskutečnila také velmi oblíbená akce pořádaná pod názvem „Expedice Apalucha“. Víkendový pobyt pro maminky a děti na chatě Doubravce v krásné přírodě Železných hor. Během programu maminky i děti sportovali, vozili se na koních, hráli hry, tvořili i poznávali nádhernou okolní přírodu. Nadšeným „účastníkům zájezdu“ se prý skoro nechtělo domů.

Klára nám prozradila i to co se dělo v pověstné „Orlovně“ v květnu. „Květen je u nás naplněn závody a vystoupeními dětí z našich závodních i nezávodních kurzů. Všech 8 fitness týmů a tedy téměř 100 závodnic cestuje po celé České republice a snaží se vozit ty nejlepší výsledky. Lektorky našich dětských kurzů denně trénují a připravují děti na tradiční vystoupení na Májových slavnostech města Dobříš. Možnost tohoto vystoupení je pro nás velmi důležitá, pravidelně zde máme jeden z nejvíce navštěvovaných bloků a děti si své minuty slávy v přítomnosti svých nejbližších opravdu užívají.“ 

Na závěr školního roku v červnu holky tradičně oslaví táborákem na hřišti „Orlovny“ ve středu 24. června. Jak obě říkají, ani o prázdninách u nich dveře zavřené nebudou. Děti se mohou těšit na příměstské tábory ve sportovním duchu s Denisou. Dospělí si mohou přijít zacvičit dle upraveného letního rozvrhu.

autor článku: ASOD Dobříš