Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Na Vánoční exhibici Aerobik studia Orel Dobříš se představilo přes 400 dětí

přidáno: 28. 11. 2022

První adventní neděli 27. listopadu se v dobříšské sportovní hale uskutečnila tradiční akce s názvem Vánoční exhibice Aerobik studia Orel Dobříš. Jedna z největších sportovních akcí v Dobříši se konala již po čtrnácté a zcela zaplnila dobříšskou sportovní halu.

Vánoční exhibice Aerobik studia Orel Dobříš se konala po čtyřleté pauze, způsobené rekonstrukcí haly a epidemií covidu. Ve sportovní hale v Dobříši se tak konečně sešli všichni příznivci orlovny, především rodiče a příbuzní vystupujících dětí. Letos se akce uskutečnila pod záštitou Ing. Jana Bartoška, místopředsedy poslanecké sněmovny parlamentu České republiky, který diváky krátce pozdravil a ujal se zahájení celé akce.

Na ploše se tak v jednu chvíli představily přes čtyři stovky dětí, které v dobříšské orlovně pravidelně navštěvují sportovní kurzy a tréninky závodního aerobiku a tance. Již od samotného počátku exhibice se bylo na co dívat. Přesně ve čtyři hodiny odpoledne odstartoval nabitý program Orelský chorál a pak následovali všechny děti spolu s lektory a trenéry a předvedli společnou klubovou hymnou „Děti ráje“, která v hale doslova rozbouřila skvělou sportovní atmosféru.

Poté se rozjela série vystoupení, kdy se postupně na ploše představily děti od nejmenších batolátek až po ty nestarší a nejzkušenější závodnice. Během devadesátiminutového programu se vystřídalo 27 vystoupení včetně speciálního závodu batolátek na odrážedlech a dále se představily kurzy mini aerobiku, mini tanečků, sportovní přípravky, roztleskávaček, dětského a step aerobiku, gymnastiky, baletu, Zumby, Tik Tok dance, MTV Dance, muzikálového tance, atletiky a parkouru a proběhla i ukázka lekce celorepublikového projektu všestrannosti Děti na startu. „Kurzy pod projektem Děti na startu u nás ve studiu otevíráme již několikátým rokem a májí jeden hlavní cíl, a to zpříjemnit dětem cestu k pohybu a všestranně je rozvíjet. A jak mohli během exhibice vidět sami diváci na vlastní oči, nejen Děti na startu, ale i děti z ostatních kurzů u nás pohyb opravdu baví a mají z něho radost, a to je pro nás lektory ten největší úspěch,“ zmiňuje Kamila Paulová, lektorka dětských sportovních kurzů.

Své závodní sestavy předvedly i závodní týmy step aerobiku, team show a street dance, které soutěžily během uplynulého roku na závodech po celé České republice a vybojovaly 13 zlatých, 13 stříbrných a 10 bronzových medailí. Vrcholem programu bylo rozloučení s nejúspěšnějším závodním týmem studia, mistryněmi republiky II.VT ve step aerobiku. Členky týmu totiž po deseti letech společných tréninků a závodění v letošním roce ukončily svou závodní kariéru v Aerobik studiu Orel Dobříš. Během programu bylo připraveno i překvapení v podobě tanečního páru, držitelů mezinárodní třídy v latinskoamerických soutěžích Kristýny Kollerové a Tomáše Fišara, kteří se nám představili při tanci chacha a jive.

Závěrem se všichni účinkující s diváky rozloučili opět společnou klubovou hymnou „Locura“. „Velký dík patří všem dětem, rodičům, přátelům a publiku, kteří nás během celé exhibice podporovali, tleskali a vytvářeli tak neuvěřitelně nabíjející atmosféru, ale také všem, kteří se podíleli na spolupráci a přípravách exhibice. Vlilo nám to do žil novou energii a již nyní se těšíme na příští ročník,“ dodává Klára Jandová, vedoucí studia.

Touto akcí vyvrcholil celý rok naplněný nejen cvičením a závoděním, ale i spoustou úžasných sportovních akcí. Aerobik studio Orel Dobříš děkuje všem partnerům, kteří po celý rok tuto činnost podorují a pomáhají dělat pohyb dostupný pro všechny. Velké díky Národní sportovní agentuře, Středočeskému kraji, městu Dobříš, společnosti Česká Masna a střešní organizaci Orel.

autor článku: Hedvika Kloudová - Aerobik studio Orel Dobříš