Dnes je středa 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

http://dobrisskoaktualne.cz/sport

Gymnastika Dobříš: 14. ročník Dobříšského čtyřboje dvojic

přidáno: 30. 01. 2023

Tradičního gymnastického závodu v Dobříši se v sobotu 21. ledna 2023 zúčastnilo celkem 119 dívek z osmi gymnastických klubů.

Kromě Gymnastiky Dobříš se 14. ročníku Dobříšského čtyřboje dvojic, který se konal v dobříšské sokolovně účastnily kluby: Elánsport Beroun, TJ Týnec nad Sázavou, TJ Sokol Senohraby, KG Bělá pod Bezdězem, Gymnastika Říčany, TJ Chomutov a TJ Sokol Benátky nad Jizerou.

Závodilo se v klasickém gymnastickém čtyřboji na přeskoku, hrazdě, kladině a akrobacii. Závod probíhal od 9:00 až do 16:00 hod. v pěti po sobě jdoucích sledech dle jednotlivých kategorií.

Závod začínaly mladší žákyně 2. Vítězkami této kategorie se stala děvčata z Elánsportu Beroun, 2. místo obsadily domácí závodnice Eliška Strnadová a Jana Čechová. V kategorii mladší žákyně 1 zvítězily závodnice Gymnastiky Dobříš Scarlet Gallego Slezáková s Anetou Peckovou. 11. místo pak obsadila dvojice Anna Lišková - Magdaléna Petáková.

V nejmladších kategoriích dominovaly dívky z Gymnastiky Říčany. Z našich dívek se nejlépe umístily v ročníku 2017: 4. Viktorie Svobodová, 11. Matilda Turpin, 12. Ema Šimonovská, 13. Karolína Kotěšovská a v ročníku 2016: 8. Elena Sedláková, 12. Natálie Tomanová, 15. Barbora Lišková.

Odpoledne nastoupily k závodu starší kategorie. Mezi staršími žákyněmi 3 vyhrála děvčata z Berouna. Domácí závodnice obsadily 2. místo (Marie Carbochová, Kateřina Tománková), 3. místo (Terezie Guttenbergová, Helena Sochorová), 4. místo (Veronika Kropáčková, Markéta Baudisová) a 10. místo Michelová Nikol, Isabela Nerglová).

I v kategorii starších žákyň 4 (7. - 9. tříd) se našim gymnastkám vedlo také výborně. Zlatou medaili si sice odvezly dívky do Říčan, ale stříbro zůstalo na Dobříši, a to zásluhou Hany Hoškové a Karolíny Plasové a díky Karolíně Vávrové a Sabině Mandové zůstaly v Dobříši i bronzové medaile, 6. místo pak obsadila Barbora Hrdličková a Sofie Laštovková.

V kategorii dorostenky a ženy zvítězily dívky z Týnce nad Sázavou.

Děkujeme rodičům za pomoc při přípravě a organizaci závodu, rozhodčím za bodování, trenérům za přípravu děvčat. Děkujeme Městu Dobříš za podporu činnosti našeho sportovního klubu.

Celkové výsledky najdete na www.gymnastika-dobris.cz.

autor článku: Jitka Holcová - Gymnastika Dobříš (redakčně upraveno)