Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

dobrisskoaktualne.cz/sport

Aerobik studio Orel Dobříš od pondělí OPĚT OTEVŘENO

přidáno: 07. 05. 2020

Od pondělí 11. května 2020 pokračuje vlna uvolňování bezpečnostních opatření, která byla nařízena z důvodu pandemie koronaviru. Mimo kadeřnictví, restaurační zahrádky, menší provozovny a další místa je možné také opět otevřít sportovní a další volnočasové aktivity pro děti. Do aktivního provozu se tak vrací i Aerobik studio Orel Dobříš.

Tělocvičny Aerobik studia Orel Dobříš byly zavřené od poloviny března. Život se tady ze dne na den zastavil. Jindy od rána do večera plné studio dětí a dospělých, si užily absolutní klid. To už se ale od pondělí opět změní a stejně jako na jiná místa, se i sem vrátí život.

„Koronavirus nás všechny postavil do stejné situace. V orlovně jsme to brali tak, jak to bylo a jak to je. Respektujeme všechna nařízení vlády a chápeme bezpečnostní opatření, která bylo nutné udělat. Všechny naše lektorky si za tu dobu odpočinuly, měly čas na sebe a své rodiny a teď už se zase těší na děti i dospělé. Přeci jen poslední dny, už to bylo dlouhé i pro nás a jsme rádi, že můžeme opět otevřít,“ zhodnotila situaci vedoucí studia Klára Jandová.

Za jakých podmínek Aerobik studio Orel Dobříš otevře?

I v orlovně musí zatím zavést poměrně přísné hygienické podmínky. Speciální režim podle daného manuálu tak musí dodržovat všichni klienti, kteří si chtějí po dlouhé pauze přijít zacvičit.

Manuál provozu pro návštěvníky ASOD:

  • Přijďte k nám již převlečeni do sportovního oblečení, u nás se jen přezujte do sportovní obuvi určené pro vnitřní prostory. Venkovní obuv ukliďte do botníku u vstupních dveří. Nezapomeňte si vzít více oblečení tak, abyste se po cvičení mohli bleskově převléct do suchého. Šatny a sprchy pro vás však zatím otevřít nemůžeme. (Bude možné zřejmě až od 25.5.2020)
  • Nezapomeňte, že při pobytu u nás může dojít ke zvýšené kumulaci osob na jednom místě. Přestože je již možné cvičit bez roušky, doporučujeme mít roušku nebo jinou ochrannou pomůcku s sebou a používat ji v místech jako je recepce, prostor na přezouvání, prostě tam, kde se vyskytuje více lidí.
  • Pokud je to možné, přineste si vlastní podložku na cvičení.
  • Vodu, jiné nápoje či potravinové doplňky si u nás můžete zakoupit, zatím pouze v balené podobě.
  • Při vstupu do prostor orlovny použijte připravené dezinfekční prostředky na ruce.
  • Vždy dodržujte bezpečnou vzdálenost minimálně 2 m od dalších cvičících.
  • Po skončení lekce použijte na cvičební pomůcky dezinfekční prostředky, které pro Vás máme k dispozici přímo v sálech. Postupujte pečlivě, chráníte tak sebe i ostatní cvičící.
  • Při použití prostor toalet dodržujte bezpečnou vzdálenost a počkejte, až budou příslušné prostory volné tak, aby nedocházelo k současné přítomnosti více osob na jednom místě ve vzdálenosti menší než 2 metry. Dodržujte správný postup při mytí rukou a následnou dezinfekci.
  • Při odchodu z orlovny opět použijte dezinfekční prostředek na ruce.

Omezení lekcí pro dospělé

„Na některé lekce je dočasně omezená kapacita klientů. Doporučujeme proto rezervace přes rezervační systém. Pokud nevlastníte klientskou kartu ASOD,  je možné provést rezervaci telefonicky. Všechny klientské karty Vám budou automaticky prodlouženy o dobu, kdy jsme museli mít zavřeno. Všechny 55minutové lekce jsou nyní zkráceny na 50 min. a 85minutové lekce na 75 min. tak, abychom zabránili přílišné kumulaci osob,“ vysvětlila Klára Jandová dočasná opatření.

Jak budou probíhat lekce pro děti a tréninky závodního aerobiku?

„Lekce jsou obnoveny v plném rozsahu, pouze lekce pro batolátka budou zatím probíhat  jen ve středu a v pátek. Všechny 60minutové lekce jsou zkráceny na 50 min. a tréninky závodního aerobiku jsou o 10 min. kratší tak, abychom zabránili přílišné kumulaci osob. Pokud nám počasí dovolí, bude co nejvíce lekcí probíhat na našem venkovním hřišti. Prosíme tedy i touto cestou doprovod dětí, aby se v našem areálu zdržoval co nejkratší dobu,“ upřesnila vedoucí studia aktuální opatření také pro dětské kurzy.

Aktuální platné rozvrhy cvičení v ASOD:

„Věříme, že přísná hygienická opatření společně zvládneme a vy se u nás budete cítit bezpečně. Budeme rádi, když nás v této pro všechny nelehké době podpoříte vaší návštěvou. Budeme se snažit, abyste si u nás skvěle zacvičili a cítili se co nejlépe. Těšíme se na Vás!,“ dodává za všechny lektorky orlovny Klára Jandová.

autor článku: redakce DA