Dnes je sobota 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Sport
Menubox
Restbox

Aerobik z Dobříše o víkendu zářil napříč republikou

přidáno: 15. 04. 2015

Závodní týmy z Aerobik studia Orel Dobříš za sebou mají další závodní víkend. Tentokrát holky navštívily Brno a Nymburk, kde bojovaly s vysokou konkurencí z celé České republiky.

V sobotu se vypravil seniorský tým na stepech pod vedením Kláry Jandové do Brna. Zde se konaly závody I.VT pod hlavičkou FISAF a holky nastoupily přímo proti mistryním světa a dalším elitním týmům. V kategorii step dospělí, se holky umístily v dvoukolových závodech na 5. místě.

Stříbro ve stepech

Na nedělní závody Bohemia aerobic tour, se do Nymburka vydaly týmy dětí a kadetek na stepech s trenérkou Denisou Havlíčkovou. V kategorii stepy 8-10 let se tým pod názvem „Hanson“ utkal s konkurencí 11 týmů. Holky nasadily všechny své síly a podařilo se jim získat nádherné stříbrné medaile. Obrovský úspěch si užívali rodiče, děti i trenérka.

V kategorii step 14-16 let bojovalo o cenné kovy 8 týmů. Tým se skladbou „Elis team“ nakonec obsadil 4. místo. Nádherná choreografie, krásné dresy, perfektní výrazy i nadšení ani skvěle zajetá sestava však nestačilo k tomu, aby holky dosáhly na medaile. Někdy je bohužel cítit, že aerobik je velmi subjektivní sport, ve kterém nerozhodují jasná skóre.  Nicméně kadetkám přejeme o to větší úspěchy na dalších závodech.

V odpoledním bloku reprezentoval Dobříš, Zumba team děti, které vede trenérka Radka Ficová. V moderním a vcelku ještě novém stylu cvičení, ve kterém se začalo také závodit, začíná narůstat konkurence. Tým 18ti holek bohužel spadl věkovým průměrem už do kategorie téměř dospělých a jako nejmladší ze skupiny si vytančily holky krásné 4. místo

Závodní sezóna v aerobiku teprve začala a další cestování s vidinou získání medailí, pohárů a dobrých výsledků týmy čeká téměř každý víkend, až do poloviny června. Držíme palce trenérkám, dětem i rodičům a přejme šťastné cesty i kvalitní rozhodčí.

autor článku: Redakce DA