Dnes je středa 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Vizážistka JUST NIKOL z Dobříše líčí dnes i finalistky Miss České republiky

přidáno: 19. 09. 2021

Vizážistka Nikol Kordule, kterou možná znáte pod značkou “JUST NIKOL”, každoročně líčí a češe finalistky soutěže Miss České republiky, spolupracuje s českými celebritami a také s předními českými i světovými značkami. Jaká byla její cesta k vysněnému povolání a jak od ní můžete získat základní fígle pro správné líčení?

Vystudovala obchodní akademii, tři roky pracovala v advokátní kanceláři, ale profesně se našla až ve svém životním koníčku. Vizážistka Nikol Kordule, kterou možná znáte pod značkou JUST NIKOL”, každoročně líčí a češe finalistky soutěže Miss České republiky, spolupracuje s českými celebritami jako Andrea Kalousová, Iva Pazderková, Nikol Trojanová, Dana Morávková či Jana Stryková a také s předními českými i světovými značkami. Jaká byla její cesta k vysněnému povolání a jak od ní můžete získat základní fígle pro správné líčení? Prozradila v rozhovoru pro Dobříšsko aktuálně.

Nikol, všímáš si, když jdeš po ulici, jak jsou ženy nalíčené?

Všímám, ale nekomentuji to. Každá žena má jiné priority a nemusí to být vždy make-up. Obecně ale platí, že by žena měla být upravená. O čemž si myslím, že bychom my jako Češi mohli v tomhle směru trošku přidat (smích).

Je horší být nalíčena špatně než vůbec?

Asi odpovím stejně jako u předchozí otázky. Není nutné se líčit a už vůbec ne špatně. Takže lepší vůbec než špatně ano, ale žena by měla být upravená a měla by pečovat o svou pleť i vlasy.

Co bys poradila každé ženě, aby udělala pro hezký vzhled předtím, než ráno vyjde ze dveří domova?

Stačí málo. Základem je upravené obočí, které dá obličeji tvar a výraz. Určitě doporučuji sjednotit a prozářit pleť. Ať už tónovacím krémem, make-upem nebo jenom pudrem. Použijte tvářenku, která pleť hezky oživí. Pohled zvýrazní řasenka a nakonec rtěnka nebo alespoň balzám na rty, které pak budou vypadat k nakousnutí. Detailně to ženy ráda naučím na mém kurzu líčení.

A co se týče vlasů?

Je určitě vhodné, aby byly umyté, to je základ. Pravidelně si nechávat zastřihávat roztřepené konečky, nechodit spát s mokrými vlasy a nemotat je do takových těch zacuchaných drdolů v gumičce, které vlasy lámou. Doporučuji používat kvalitní vlasovou kosmetiku a omezit tepelnou úpravu vlasů. I když to říká ta pravá (smích).

Kolik času trávíš ty ráno v koupelně?

Běžně mi denní make-up a lehká úprava vlasů zabere tak deset minut. Když jdu ale na nějakou akci, dokážu se na sobě vyřádit třeba i hodinu.

Líčila jsi sama sebe na vlastní svatbu?

Ne, byla jsem jako každá jiná nevěsta a nechala své kolegyně, aby o mě pečovaly. Postaraly se i o maminky a drůžičky a jsem jim za to moc vděčná! Celé dopoledne jsem si s holkami opravdu užila, většinou jsem totiž v opačné roli a o nevěsty a drůžičky pečuji já. Nemám tedy problém svěřit se do péče někoho jiného a takzvaně vypnout (smích).

Záměrně se ptám na svatbu, protože líčení a úprava vlasů nevěst a svatebčanů je tvojí doménou. Kolik svateb jsi odlíčila” tento rok?

Opravdu tomu tak je, v létě se moje práce točí  především okolo svateb. Tento rok, stejně jako minulý, ovlivnil covid, ale vyhověla jsem i nevěstám, které svatbu přesouvaly. V tuto chvíli mám za sebou v letošním roce 55 svateb, do konce roku mě jich ještě 10 čeká a pak se rovnou vrhnu do plesové sezóny a bude i více času pro styling na focení a natáčení.

Kromě svateb líčíš ženy a dívky také na plesy a další kulturní příležitosti. Jak tvoji práci ovlivnila covidová opatření?

Zásadně, samozřejmě. První lockdown v březnu 2020 přišel přesně po plesové sezoně a před sezonou svatební, to jsem si řekla, fajn, alespoň si měsíc odpočinu. Pak se ale začaly rušit dubnové, květnové a červnové termíny, a už to nebylo příjemné. Léto proběhlo celkem podle plánů, ale podzimní lockdown a následný půlroční výpadek to úplně přebil. Nejdřív jsem pomáhala holkám kadeřnicím v Zeleném domečku s mytím vlasů a podobně, a když zavřeli i kadeřnictví, přestala jsem pracovat úplně.

Pracuješ letos v létě o to víc?

Určitě, hlavně svateb mám mnohem víc než v předchozích letech. Oproti jiným svatebním sezonám se teď obřady konají nejen v pátek a o víkendu, ale i ve všední dny. Takže mám třeba i pět svateb týdně, na různých místech v republice.

Když by měla o tvé služby zájem budoucí nevěsta, kdy se má ozvat?

Co nejdřív. Už teď se mi plní diář na rok 2022, takže jakmile budete mít termín svatby, určitě doporučuji zajistit si i líčení a účes. Všichni věříme, že příští sezonu už nepoznamená další vlna covidových opatření.

Liší se nějak požadavky nevěst rok od roku? Jak probíhá tvoje práce?

Každá nevěsta má specifické požadavky. Nějaké trendy vázané na daný rok jsou, například před dvěma lety jsem hodně česala polorozpuštěné “boho” nevěsty, loni to byly culíky tzv. "pony tail” a letos nejvíc letí messy drdoly. Líčení trendům tolik nepodléhá, orientuje se především podle typu nevěsty, jaký má tvar obličeje, jaké má oči a jak chce ve svůj den „D“ působit.

Vybavuješ si nějaké netradiční požadavky nevěst?

Vybavuji si třeba nevěstu, která chtěla na tvář namalovat srnečka. Celá svatba se nesla v takzvaném boho stylu a jí se srneček líbil, vyhlédla si ho na internetu. Když přišla na zkoušku, její maminka mě okamžitě ubezpečila, že dcera je blázen, ale nic s tím nenadělá (smích). Nakonec jsme se domluvily, že necháme klasické líčení a nevěsta sama uznala, že to tak bude lepší.

A nějaké netypické požadavky ohledně svatebního účesu?

Občas líčím a češu nevěsty do stylu 50.-60. léta, ale není to příliš časté. Co se týče líčení, někdy chce nevěsta na svatbu výrazné tmavé kouřové líčení, a některá zas nechce na pleť vůbec nic, nebo jen minimálně produktů, například jen pudr a řasenku.

Předpokládám, že finální účes a líčení si s nevěstou dopředu zkoušíte?

To je součástí mojí služby pro danou svatbu, bez zkoušky jsem nevěstu snad nikdy nelíčila a nečesala. V den D už se může s klidným svědomím svěřit do mojí péče. Svatební líčení a účes jsou ušité na míru dané nevěstě podle jejích představ. Když mají zájem i maminky, družičky nebo další účastnice svatby, líčím a češu i je. Většinou moje práce na dané svatbě trvá od časných ranních hodin až do obřadu. Obvykle se pak přesouvám na další svatbu, která mi časově navazuje.

A co muži, ženich a svatební hosté?

Samozřejmě i ty můžu na místě zkrášlit, nalakovat a nagelovat jim vlasy nebo napudrovat obličej, aby dobře vypadali nejen v reálu, ale i na fotkách.

Kromě nevěst hodně líčíš také známé osobnosti. Zmíníš na čem nebo s kým jsi například spolupracovala?

Každoročně spolupracuji s Miss České republiky, kde se starám o styling dívek. Zrovna teď mám před sebou spolupráci na foto-stylingu se semifinalistkami soutěže. Líčím a češu často i různé herečky a modelky, třeba pro reklamní spoty nebo na módní přehlídky. Spolupracovala jsem například s Andreou Kalousovou, Sabinou Rojkovou, Nelly Řehořovou, Danou Morávkovou, Ivou Pazderkovou, Angelinou Kostyshyn, Nikol Trojanovou, Lucií Benešovou, Janou Strykovou nebo Andreou Kalousovou. Co se týče reklam, dělala jsem například pro značky Baťa, Birell, MOL, JSB Bijoux, LUI Magazine, Avon, Clinique, ELKA Lounge, Estate magazine nebo pro Apple.

Ty jsi přitom vystudovala úplně jiný obor než kosmetiku či vizážistku…

Ano, nejdřív jsem chodila na základní školu do Staré Huti, odkud pocházím, pak na Dobříš a potom jsem vystudovala Obchodní akademii v Příbrami. Bavilo mě líčit a česat kamarádky a známé už na základce, ale mamka mě přiměla, abych vystudovala ekonomku. S tím, že si můžu kdykoliv udělat kurzy v tom, co mě baví. Jsem ráda, že jsem ji poslechla, znalosti ze školy se mi hodily v advokátní kanceláři v Praze, kde jsem pracovala 3 roky, a využívám je i nyní ve svém podnikání. Jednoho dne jsem si ale v advokátní kanceláři řekla dost a absolvovala rekvalifikační kurz v pražském Make-Up institutu. Vnímám to jako jeden z nejlepších kroků v mém životě.

Proč jsi absolvovala kurz právě tam?

Troufám si říct, že lepší variantu u nás nenajdete. I díky absolvování jejich kurzu jsem se dostala k prvním větším pracovním příležitostem, které mi přinesly první reference a další rozšíření působnosti v tomto sektoru.

Na Dobříši máš zázemí v Zeleném domečku na Tyršově náměstí. Kdo může využít tvých služeb?

Každá žena, která chce nalíčit a učesat na nějakou akci, nejčastěji to bývají oslavy, plesy nebo svatby. Podotýkám, že nedělám kosmetiku, takže nezasahuji do pleti. Dělám jen tu finální krásnou práci. Slavnostní líčení odolá potu, ustojí i slzy a stejně tak účes vydrží celý protančený den či večer. V případě zájmu si i tohle líčení a česání můžeme s klientkami vyzkoušet dopředu. Pak vás ráda připravím i na jakékoliv focení, ať už rodinné, sexy boudoir, těhotenské, marketingové i cokoliv dalšího. Každé specifické přání je pro mě výzva (smích). Dále také pořádám individuální kurzy líčení. Přihlásit se může kdokoliv, kdo má zájem naučit se lépe starat o svou vizáž. Kurz trvá tři hodiny a přijít na něj můžete třeba i s maminkou, sestrou, kamarádkou nebo jakýmkoliv doprovodem.

Kolik účastnice za takový kurz zaplatí?

Stojí 1 500 Kč na osobu, a když vás přijde více, domluvíme výhodnější cenu. Můj kompletní ceník a další informace naleznete na stránkách www.justnikol.cz.

JUST NIKOL

  • adresa: Tyršovo náměstí 184, 263 01 Dobříš ("Zelený domeček")
  • telefon: 721 151 594
  • e-mail: justnikol@email.cz
  • FB: JUST NIKOL
  • IG: just.nikol

autor článku: Michaela Fialová Rozšafná