Dnes je čtvrtek 8. červen, svátek má Medard,
je Mezinárodní den oceánů.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Větrovský a Doubravová: Jednou do Příbrami přivezeme Madonnu

přidáno: 17. 05. 2019

Tento podzim do Příbrami přiveze agentura VDN PROMO světovou zpěvačku Sandru, která má na svém kontě nesmrtelné hity, jenž zná snad každý. A laťku má VDN PROMO v plánu i nadále zvedat. ,,Jednou sem přivezeme Madonnu,“ vtipkoval při rozhovoru Petr Větrovský. A nebo to nebyl vtip?

Petře, začali jste českými interprety – Karel Gott, Petra Janů, Olga Lounová, Olympic, Václav Neckář, Lucie Bílá, Hana Zagorová, Dagmar Pecková. Tyhle všechny jste přivezli do Příbrami. Nyní se spíše soustředíte na zahraniční, je to tak?

Co se týče Příbrami, dá se to tak říci. Chceme stále zvyšovat laťku a po Karlu Gottovi a Lucii Bílé nemáme v České republice už kam sáhnout. Proto jsme zabrousili do zahraničí a v Příbrami to má velký úspěch. Už nyní víme, koho přivezeme po Sandře, a to bude zase o krok výše.

Jitko, jaký je zájem ze strany Příbramáků o koncert zpěvačky Sandry, která vystoupí 5. října ve sportovní příbramské hale?

Velký. Dovolím si tvrdit že ze všech tří zahraničních koncertů, tedy Nazareth a Alphaville, je největší. Jsme za to moc rádi.

Koho to byl nápad, přivést právě Sandru do Příbrami?

Petra. On vymýšlí většinu. Má neuvěřitelný přehled o všem. Ale úplně o všem. Takže vždy vytáhne z rukávu nějaké jméno, já pomalu nevím ani, kdo to je. Pak mi pustí jejich skladby a ty znám samozřejmě moc dobře. Tím se pro to nadchnu a začínáme připravovat.

Petře, kdo je takový Váš největší cíl, koho byste chtěli do Příbrami dovést?

Hodně doma s Jíťou vtipkujeme, že jednou přivezeme Madonnu (směje se). Ne teď vážně, dokud budou mít Příbramáci o akce zájem, budeme vozit stále slavnější a slavnější jména. Žádné konkrétní jméno dané nemáme.

Jitko, Co říkají umělci na to, když jim řeknete, že byste chtěli udělat jejich koncert v Příbrami? Slyšel někdy někdo z nich o našem městě?

Jednáme s převážně jejich manažery, a nikdo o Příbrami neslyšel. Mnozí si klepou na hlavu, že chceme udělat koncert v tak malém městě a ještě poblíž Prahy, kde ho separátně vždy děláme. Přijde mi že nevěří do té doby, než podepíšeme smlouvu.

Nejsou zvyklí na tak malá města?

Asi ne. Když vždy projedeme jejich vystoupení v posledním roce, narážíme na města jako Los Angeles, Moskva, Istanbul, Barcelona a pak do toho přijde Příbram. Chodí nám spousta zpráv od lidí z České republiky, proč něco neuděláme v Písku, Uherském Hradišti, Klatovech a tak dále. Ale my jsme věrní naší Příbrami.

Petře, jak reálné je vůbec zaplatit náklady ze vstupného? Honoráře umělců určitě nejsou nízké a ta technika…

To nejsou. V Příbrami a okolí děláme akce pro to, že sem chceme přinést trochu kultury, aby se lidé bavili. Tady se ani nemůžeme bavit o nějakém zisku. Je to spíše naopak.

Koncerty ve sportovní hale děláte na podzim, ale letos jste tradici porušili, když jste v únoru přivezli Karla Gotta. Proč? A mohou se Příbramáci těšit na nějaký další koncert i příští únor?

To je právě v jednání. Není vyloučené, že další světovou hvězdu sem nepřivezeme právě v únoru. V současné době na tom usilovně pracujeme. Co se týče letošního koncertu Karla Gotta, ten jsme domlouvali hodně dlouho. Jednou Mistr řekl, uděláme to v únoru 2019. A když to řekne Karel, tak jsme koncert samozřejmě uskutečnili.

Jitko, neplánujete v Příbrami třeba nějakou sportovní akci?

Přemýšleli jsme o tom, ale zatím nic konkrétního v plánu není. Sportu je zde hodně. Je tu první fotbalová liga, volejbal, skvělé závody v běhu pro dospělé i pro děti. Sportu si Příbramáci užijí dost. Proto se raději soustředíme na něco originálního, co tu nikdo nedělá, a to jsou zahraniční hvězdy.

Petře, přijde mi, že v poslední době se rozsypal pytel i s kulturními akcemi, hlavně těmi venkovními. Nemyslíte si, že se Vás, dá se říci jako průkopníky kultury v Příbrami, snaží ostatní organizátoři napodobovat?

Nemyslíme. My jsme vážně rádi, že se tady něco děje a že se pomalu upouští od fámy, že Příbram je mrtvé město. My děláme úplně jiný styl akcí, pro jiné publikum, takže žádnou konkurenci nevnímáme.

autor článku: Redakce DA