Dnes je čtvrtek 22. únor, svátek má Petr,
je Den sesterství.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Byla to dobrá jízda, řekl režisér Petr Větrovský o natáčení filmu Attila

přidáno: 07. 02. 2020

Právě v těchto dnech přichází do slovenských a českých kin nový dokumentární film Attila, který je o velkém příběhu sportovce, bojovníka MMA a šampiona. Film, mapující celoživotní cestu skromného kluka z Gabčíkova na Slovensku od prvních začátků až k vítězství v zápase století, natočil obyčejný kluk a "blázen s hlavou plnou snů" Petr Větrosvký z Obořiště na Dobříšsku.

Dokumentární film Attila přináší inspirativní příběh sportovce, který se díky svému odhodlání, dřině, ale i díky svým přátelům a rodině dostal až na vrchol a pomyslný trůn MMA, už trhá žebříčky sledovanosti na Slovensku a nyní přichází i k nám.

Příběh popisující vzestupy a pády bojovníka Attily Végha, jeho obrovskou sílu, slušnost a pokoru, ve vás probudí emoce díky kterým prožijete vše jakoby s ním a dostanete se do zákulisí tohoto sportu. 

S nápadem na natočení originálně pojatého dokumentárního filmu přišel Petr Větrovský, který se stal ve finále jeho scénáristou i režisérem.

Bez zkušeností, bez peněz, jen s hlavou plnou nápadů a jedním velkým snem pracoval rok a půl na tomto projektu. Lidi mu říkali "blázne", nevěřili, že to dokáže, mysleli si, že to bude jen takové pěkné video na YouTube, ale on se nevzdal. A paradoxně stejně jako Attila v jeho filmu i on šel do neznámého a dřel s vidinou jediného cíle - natočit velký příběh o vekém šampionovi. Dnes má za sebou úspěšné premiéry filmu Attila na Slovensku i v Čechách, které si nenechali ujít ani světoznámé hvězdy jako rapper Rytmus nebo hokejový útočník Jaromír Jágr. 

Slavnostní premiéry filmu Attila navštívili i hvězdy Rytmus a Jaromír Jágr. (zdroj foto: https://www.facebook.com/vdnpromo/)

Petře, máš za sebou obě plánované premiéry filmu, jak se cítíš?

Jsem šťastnej, protože upřímně přiznávám, že jsem se bál, abych Attilovi film nezkazil. Po premiéře na Slovensku už jsem ale klidnější. Tam to "bortí" kina a já pevně doufám, že stejně to dopadne i u nás. 

Natočil jsi dokumentární film o úžasném člověku, který mapuje jeho výhry, prohry, ukazuje jeho sílu i emotivní zážitky z jeho života. Které okamžiky během natáčení byly ty nejsilnější pro tebe?

Nejsilnějším zážitkem a zároveň nejtěžším okamžikem byla jeho prohra s američanem Virgilem Zwickerem v Bratislavě. Velmi emotivně jsem prožíval, když jsem se dozvěděl, že je Natálka těhotná a samozřejmě nepopsatelným zážitkem byla jeho výhra v zápase století a moment narození jeho syna. 

Proč by měli lidi film Attila vidět?

Protože ve filmu uvidí úplně jiný pohled na bojovníka MMA a hlavně Attilu, který je svými charakterovými vlastnostmi naprosto výjimečný od ostatních bojovníků. Vidět by ho měli taky proto, aby poznali kam se MMA vyvinulo, že se z tělocvičen a honorářů v podobě triček tento sport dostal do velkých hal, kam bojovníky chodí sledovat desetitisíce fanoušků. 

Hlavně ale proto, že uvidí příběh člověka, který jasně dokumentuje, že dokud se nevzdáte vy sám, tak nejste poražený. 

Petře, natočením filmu jsi si splnil sen a zároveň už dosavadní úspěch značí, že nad tvá očekávání. Co když přijde další nabídka na podobný projekt?

Jedna nabídka už mi přišla, ale zatím jsem ji odřekl, protože si chci odpočinout. Bylo to náročné a já se musím trochu vrátit do normálního života.

Co tedy plánuješ v nejbližší době?

Určitě nepřestávám pracovat. Už na konci března nás čekají koncerty s Bonnie Tyler a mám nějaké resty. Nicméně teď bude na prvním místě moje rodina a blízcí, kteří šli celý rok a půl stranou a já jim to chci vynahradit. Hlavně mé přítelkyni Jítě, dcerce Natálce a synovi Péťovi, kteří se mnou měli trpělivost.

Natáčení stálo za to, byla to dobrá jízda, ale popravdě se potřebuji dát teď dohromady tělesně i psychicky.

Attila Végh a Petr Větrovský při akci Noc s legendou v Bratislavě. (zdroj foto:https://www.facebook.com/vdnpromo/)

Film Attila v Příbrami

Na dokumentární film Attila se můžete jít podívat i do příbramského kina, které ho promítne už 16. února 2020 od 17:00 hod. 

autor článku: redakce DA