Dnes je sobota 19. září, svátek má Oleg.

Rozhovory

Tomáš Hadžega: Jsem strážcem dobříšského pokladu

přidáno: 01. 09. 2015

Zastupitel, který má na radnici na starosti především rozpočet města. Mimo komunální politiku pracuje také jako ekonomický náměstek ředitele v Oblastní nemocnici v Příbrami. Když už nalezne ve svém pracovním nasazení nějaký volný čas, rád ho využije pro sportovní aktivity.

Jste rodilý „Dobříšák“?

Nejsem. Jsem, jak se říká „naplavenina“. Ale už jsem v Dobříši a v blízkém okolí od roku 1985. Narodil jsem se v podhradí hradu Karlštejna a v Dobříši jsem si našel manželku. 

Co se Vám na Dobříši líbí a naopak, co si myslíte, že je zde špatně?

Na Dobříši se mi líbí spousta věcí, a proto bych nechtěl bydlet jinde. Mám rád dobříšskou, v dobrém slova smyslu, maloměstskou atmosféru, mám v Dobříši velmi dobré vztahy se spoustou lidí a asi bych se nikde jinde necítil tak dobře jako v našem městě. Kromě toho je tu krásná příroda, rybníky, výborné cyklotrasy a spousta dalších výhod. 

V čem Vám přijde Dobříš jedinečná?

Každé město je svým způsobem jedinečné, ale je velmi těžké srovnávat. Pro mě je Dobříš jedinečná tím, že je to domov mé rodiny a rodiny mojí dcery. 

Máte nějaké své oblíbené místo v Dobříši, kde Vás mohou potkat i Vaši příznivci?

To je zvláštní otázka a přiznám se, že na ni neumím odpovědět. Mám celou řadu oblíbených míst, nemám žádné vyhrazené místo, kde bych pořádal setkání s přáteli. Přátel mám celkem dost a potkáváme se na různých místech. Poslední dobou zejména na radnici. Ale zajdu občas s kamarády i na pivo do Sokolovny.

Co jste vystudoval za školu?

V roce 1981 jsem absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor národohospodářské plánování včetně pedagogické specializace. 

Jakou oblast máte ve své funkci zastupitele na starosti a čeho byste rád ve své funkci především dosáhl?

Jsem strážce pokladu – mám na starosti rozpočet, ekonomické záležitosti a správu majetkových účastí v obchodních společnostech vlastněných městem. Mým cílem je vyrovnaný rozpočet a ekonomická prosperita města. 

Pracujete pouze v oblasti politiky nebo máte ještě jiné zaměstnání?

Komunální politiku vnímám jako časově velmi náročný koníček, ale pracuji v Oblastní nemocnici Příbram jako provozně ekonomický náměstek ředitele. 

Co je pro Vás v Dobříši prioritou změnit k lepšímu?

Mám priorit dokonce několik a všechny jsou obsaženy v Programovém prohlášení vedení města. Pokud bych měl vybrat nejdůležitější, jsou to rekonstrukce kina, postupná oprava Mírového náměstí, silnice ve městě a zlepšení sportovišť.

Prozraďte nám, co byste ve svém životě změnil?

Myslím, že bych toho asi moc nezměnil. Považuji se za celkem spokojeného člověka. Možná snad je to, že čím jsem starší, tím více si uvědomuji, že jsem si měl častěji povídat se svými rodiči, ale doba byla bohužel velmi hektická. To už ale nenapravím. 

Máte děti a manželku?

Ano mám manželku Věru a dvě děti. Syna Tomáše a dceru Věru, která bydlí s rodinou také v Dobříši. Dále mám ještě 4 vnoučata v rozpětí 11 měsíců – 13 let. 

Co rád děláte ve svém volném čase?

Moc volného času bohužel nemám, ale velmi rád se věnuji sportovním aktivitám. Jezdím na kole, hraju rekreačně fotbal a tenis. Velmi rád cestuji po České republice, ale i v zahraničí. Samozřejmě rád věnuji svůj čas rodině, manželce a vnoučatům.

Máte ještě nějaké své životní sny, které byste si chtěl splnit?

Mám ještě nesplněné cestovatelské sny, chtěl bych se ve zdraví dožít důchodu a hlavně doufám, že se vyhnu nějakým neočekávaným pohromám v rodině.

Máte nějaké své životní motto?

Osobní motto nemám, ale mám moc rád přísloví, protože jsou to většinou zformulované životní pravdy. Uvedu alespoň jedno – Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Jinými slovy – Když je člověk slušný a chová se k lidem příjemně, existuje vysoká pravděpodobnost, že se mu to vrátí (tedy většinou, ne však vždy).

autor článku: Kamila Paulová