Dnes je pondělí 8. březen, svátek má Gabriela,
je Mezinárodní den žen.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Rozhovor: Nový dobříšský zastupitel Miroslav Sochor

přidáno: 21. 07. 2019

Ve složení Zastupitelstva města Dobříše nastaly koncem školního roku změny. Z pozice dobříšského zastupitele a radního odešel Ing. Ivo Salcman z kandidátní strany „KDU-ČSL a nezávislí kandidáti“. Za nového člena zastupitelstva a zároveň také radního byl na jednání zastupitelstva 20. června zvolen nový člen pan Miroslav Sochor.

Kdo je Miroslav Sochor - mohl byste se ve zkratce čtenářům představit?

Narodil jsem se v Dobříši před 41 lety. S manželkou Klárou máme čtyři úžasné a sportovně zaměřené děti. Společně využíváme spousty skvělých možností trávení volného času, které naše město i okolí nabízejí. Pracuji v Budínku u Dobříše v zahradnickém velkoobchodu jako obchodník. Osmnáct let jsem vedl tábornický, nyní skautský chlapecký oddíl Zlatý list.

Byl jste hned rozhodnutý, že nabídku na pozici jak zastupitele, tak i radního vezmete?

Musel jsem si chvilku vše rozmyslet, nechat si to projít hlavou a poradit se doma s rodinou. Netrvalo to ale dlouho.

Proč jste se rozhodl vstoupit do komunální politiky?

Dlouhodobě sleduji dění ve veřejném prostoru, v posledních letech jsem se zúčastnil mnoha jednání zastupitelstva i komisí zřízených radou města – vím tedy, jak to chodí. Před volbami jsem by osloven Ivošem Salcmanem, zda bych nechtěl společně s ním kandidovat. Po ukončení vedení oddílu mi přišlo logické dále pokračovat v práci pro naše město.

Jaké jsou Vaše vize a plány, co byste rád v Dobříši změnil?

Plány se již částečně naplňují. Jsem společně se s dalšími dvěma kolegy zodpovědný za nový projekt Tvoříme Dobříš - více info i ve Vašem článku. Společně s lidmi z naší kandidátky bych chtěl pokračovat v plnění našeho programu, který jsme prosadili do koaliční smlouvy. Jedná se o témata v sociálně-zdravotní oblasti, spolkové činnosti a volnočasových aktivitách či v rámci zkvalitnění péče o zeleň. Je a bude potřebné se také věnovat problémům, výzvám a projektům, které nám zanechalo předchozí vedení radnice.

autor článku: Redakce DA