Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Seriál rozhovorů s dobříšskými zastupiteli: Jindřiška Romba

přidáno: 11. 03. 2019

Zastupitelka Jindřiška Romba, která do komunální politiky vstoupila úplně poprvé, odpovídala na otázky týkající se současného volebního období. S jakými vizemi se rozhodla do místní politiky a zastupitelstva vstoupit?

Mohla byste se ve zkratce představit?

Dobrý den, jmenuji se Jindřiška Romba. Vystudovala jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala jsem v právnické kanceláři a následně ve státní správě. Vystudovanému oboru se v současné době toliko nevěnuji. Během mateřské a rodičovské dovolené jsem absolvovala rekvalifikační kurzy zaměřené na trenérství dětí a mládeže. Práce v tomto oboru mě velmi baví a naplňuje. Navíc se díky ní mohu více věnovat svojí rodině. Je však pravdou, že administrativně právní agendu mám stále na paměti.

Proč jste se rozhodla vstoupit do místní politiky?

Dobříš je mým rodným městem a vnímám ji jako perfektní místo k žití - nemáme to daleko do lesa, ani do velkého města. Poslední dobou jsem však začala vnímat, že Dobříš se již nerozvíjí tak, jak jí její potenciál umožňuje. Věci se slepují bez ohledu na koncepčnost a životaschopnost. Vnímala jsem také, že se ztrácí čas zbytečným osočováním se, co bylo a nebylo v minulosti. Ráda bych, abychom více než minulost vnímali budoucnost a byli konstruktivní. Sama bych k tomu ráda přispěla a pokusila se věci měnit, proto jsem se také rozhodla kandidovat do zastupitelstva našeho města.

Jaké jsou vaše vize a plány na následující čtyři roky v Dobříši?

Jaké jsou mé vize v následujícím volebním období? Zde se budu držet svého předvolebního příslibu. Chtěla bych se pokusit zamezit průjezdu kamionů naším městem, ideálně tak, jak se to podařilo v Říčanech, tj. umístěním zákazové značky průjezdu kamionů (návrh na vybudování obchvatu nepovažuji za vhodné řešení). Chtěla bych, aby se na Dobříši územně plánovalo a zastavovalo s rozmyslem, vždy s ohledem na možnosti našeho města. Ráda bych, aby občané byli lépe a včas seznamováni s projekty města, aby byli lépe informováni o dění ve městě. Chci usilovat o to, aby významné dny a události byly i v našem městě patřičně oslaveny. Věřím v konstruktivní dialog jak mezi vedením města, tak i mezi občany, městem i zastupiteli. 

autor článku: Redakce DA