Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Rozhovory

Helena Pekaríková: Atraktivnější Dobříš pro turisty, to je můj cíl

přidáno: 25. 08. 2015

Zastupitelka, která je předsedkyní finančního výboru a před 5 lety ukončila bakalářské studium na Vysoké škole finanční a správní. Je také dlouholetou členkou Sokola v Dobříši.

Žijete v Dobříši již od dětství?

V Dobříši žiji od roku 1989, kdy jsme se sem přistěhovali s manželem za prací. Pocházím z moravského města Litovel, které má s Dobříší mnoho společného. 

Co se vám na Dobříši líbí? 

Na Dobříši se mi líbí, že jsou zde lidé velmi vstřícní a nepanuje zde anonymita velkoměsta. Přestože bydlím v panelovém domě na Větrníku, máme zde velmi blízko do přírody a člověk se zde může odreagovat od každodenního stresu.

Jaké změny byste na Dobříši uvítala?

Ještě více zatraktivnit Dobříš jako turistické centrum. Dále bych také preferovala vyřešit otázku koupání pro veřejnost. 

Co jste vystudovala za školu?

V roce 1988 jsem absolvovala vysokou školu Dopravy a spojů v Žilině, kde jsem získala titul inženýr. V roce 2010 jsem ukončila bakalářské studium na Vysoké škole finanční a správní v Praze, studijní obor Řízení podniku a podnikové finance. 

Jak jste se dostala k politické kariéře?

Oslovil mě jeden kolega s dotazem, zda bych nechtěla vstoupit do ČSSD. Seznámil mě s programem, který mi byl velmi blízký a navíc jsem zde potkala prima lidi. Z tohoto důvodu jsem se v roce 2006 stala členkou místní organizace.

Jakou oblast máte ve své funkci zastupitelky na starosti a čeho byste ráda ve své funkci především dosáhla?

Jsem předsedkyní finančního výboru. Spolu s ostatními kolegy z výboru budu usilovat o to, aby veřejné prostředky byly vynakládány efektivně ke spokojenosti všech občanů. Samozřejmě, že není možno vyhovět všem, neboť každý občan má jiné priority, ale spokojená většina by byla fajn.

Co vás v životě naplňuje a posouvá dál?

Když má práce má smysl a vidím, že ostatním lidem přinesla nejen užitek, ale i radost.

Máte rodinu, jak lze stíhat rodinné a pracovní záležitosti. Podporuji vás vaši blízcí?

Moji dva dospělí synové Honza a Miki  i manžel mě podporují v mé práci a mnohé záležitosti s nimi konzultuji. Úkoly je možné zvládnout, záleží to na dobré organizaci.

Máte nějaké své oblíbené místo v Dobříši, kde vás mohou potkat i vaši příznivci? 

V létě se po vycházkách scházím s přáteli na Vlašce a po celý rok je to dobříšská sokolovna.

Co nejraději děláte ve svém volném čase?

Navštěvuji různé kulturní akce, divadla a koncerty v Praze nebo i v Dobříši. Mám ráda turistiku a cestování. Jsem členkou Sokola Dobříš. Spolu s ostatními kolegyněmi z oddílu žen jsem již třikrát cvičila na sletu a účastním se i dalších akcí. Letos jsme například cvičily v Brně a Plzni. Mám takový malý sen, podílet se na uspořádání setkání členů Sokola v Dobříši, takovém jaký jsme zažily v Roudnici nad Labem. 

Máte nějaké své životní motto?

Nezáleží na tom, co uděláte jednou za čas. Záleží na tom, co děláte den za dnem.

autor článku: Kamila Paulová