Dnes je čtvrtek 7. prosinec, svátek má Ambrož,
je Mezinárodní den civilního letectví.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

Miroslav Sochor: V referendu o budoucnosti Dobříše budu hlasovat 3x ANO

přidáno: 12. 01. 2023

Své vyjádření k blížícímu se prvnímu referendu v Dobříši zaslal naší redakci ke zveřejnění také současný radní města, pan Miroslav Sochor.

V loňském roce dali obyvatelé Dobříše skrze petici najevo, že o některých otázkách týkajících se územního plánu chtějí rozhodnout v referendu. To, že je možné takové referendum v souladu s českými zákony uspořádat, potvrdil jak krajský, tak Nejvyšší správní soud.

Nyní je tedy na každém z nás, zda chce možnost vyjádřit svůj názor využít.

V dobříšském referendu je možné hlasovat o třech otázkách. Na každou otázku se odpovídá samostatně, nezávisle na ostatních. Lze tedy např. 2x zvolit ANO a jedenkrát NE. Je také možné hlasovat jen u některých otázek a u některých hlasování vynechat.

Po sečtení hlasů v referendu se výsledek dozvíte na webu města.

Hodně lidí se mě ptá, jak budu v referendu hlasovat já. Nezpochybňuji, že problematika územního plánu je velmi obsáhlá a má svá pravidla. Nicméně oba soudy daly jednoznačně najevo, že hlasování o otázkách územního plánu může být předmětem referenda.

Na základě zkušeností získaných v komunální politice a na základě zkušeností některých obcí, které se potýkají s důsledky rychlého rozrůstání, budu hlasovat 3x ANO.

autor článku: Miroslav Sohor - radní města Dobříše