Dnes je středa 23. leden, svátek má Zdeněk.

dobrisskoaktualne.cz/
Menubox
Restbox

Jitka Doubravová: Ztrácím nadšení na Dobříši něco pořádat

přidáno: 30. 08. 2017

Moderátorka, organizátorka mnoha akcí a koncertů, která zastupuje největší hvězdy české kulturní a hudební scény po celé republice. Po loňském koncertu Lucie Bílé na nádvoří Zámku Dobříš přiveze společně s s Petrem Větrovským do našeho města také zpěvačku Hanku Zagorovou s Petrem Rezkem. Jaká byla její cesta k takovému úspěchu a proč nad pořádáním akcí v Dobříši z její strany roste čím dál větší otazník z původního nadšení? Čtěte v otevřeném rozhovoru ...

Tvé jméno už je dnes neodmyslitelně spjato s příbramským fotbalem a Petrem Větrovským. Jak to vlastně všechno začalo?

Všechno mělo postupný vývoj a vše na sebe začalo navazovat od chvíle, kdy jsem nastoupila do jedné příbramské reklamní agentury na praxi. Ta zrovna připravovala nějaké marketingové podklady pro 1. FK Příbram a jednou mě s sebou vzali taky na stadion, „do terénu“. Sama jsem je poprosila, jestli bych nemohla zkusit udělat jeden rozhovor na kameru, místo kluka, který ho dělal normálně. Tak jsem udělala první rozhovor, druhý rozhovor a třetí jsem dělala právě s Petrem Větrovským.

Dnes společně s Petrem vlastníte jednu z největších produkčních agentur ve Středočeském kraji a možná už i v celé republice. Jak vzniklo samotné VDN Promo a co vlastně název znamená?

S Petrem jsme si pracovně hned od začátku výborně sedli a tak jsme vlastně každý den posouvali naši práci a oba přicházeli s novými nápady. Jednou jsem tak za Petrem přišla s návrhem, zda bychom neudělali společně koncert Karla Gotta v Příbrami. Petr už s tím zkušenosti měl, dělal například koncert Rytmuse, a něco dalšího chtěl vždycky zkusit, jen nevěděl přesně co. Ani tentokrát můj nápad neodmítl a šli jsme do toho. Koncert se opravdu povedl nad naše očekávání. Řekli jsme si, že když to byla tak úspěšná akce, byla by škoda s tím skončit. Pustili jsme se tak do plánování dalších koncertů i mimo Příbram. Bohužel Karel Gott onemocněl a další spolupráce nebyla možná. Když už jsme ale měli koncerty naplánované, místa zamluvená, hledali jsme někoho jiného. Koho jiného oslovit po Karlu Gottovi, než naši nejlepší zpěvačku - Lucii Bílou (smích). Od té doby se to všechno jen rozjíždí, dostáváme se víc a víc do podvědomí lidí, začínají nás víc a víc oslovovat, že chtějí koncert, akci nebo i firemní večírky.

Značka VDN Promo je opravdu agentura jen moje a Petra Větrovského. Značka znamená Větrovský a Doubravová nově. Promo je pak samozřejmě výraz pro produkční a marketingovou práci.

I přes Tvou úzkou spolupráci s Petrem na koncertech, máš několik svých akcí, které jsi vymyslela a uskutečnila. Jak ses dostala k nim?

Je to tak. Jednou z těch prvních akcí je asi Fashion Second Hand, který už bude mít 4. ročník. K téhle akci mám opravdu osobní vztah, jelikož to byl vlastně dárek pro mou maminku. V době, kdy jsem točila každý den nějaké video, studovala, psala články, dělala hostesku a nevím co všechno, jsem už asi po třetí nemohla s mamkou jet na jarmark Mladé Fronty do Prahy, kam si strašně přála jet. Mamky už mi bylo líto, protože ona tam sama jet nechtěla. Tak jsem dostala nápad: „Já ti takovou akci uspořádám přímo tady v Příbrami."

Podobně přišla i velká módní show Nissan Příbram Fashion Night. Seděla jsem tenkrát na kafi s mou kamarádkou, která vlastní obchod s oblečením v Příbrami a zapůjčuje mi ho na akce. Slovo dalo slovo a přišel nápad, že bychom obě chtěly někdy udělat módní show.

Je jasné, že moc volného času nemáš. Jak to všechno zvládáš?

To je pravda, moc opravdu volného času nemám, ale nemůžu říct, že by mi to nějak vadilo. Hodně jsem omezila kvůli práci kamarádky, nekoukám na televizi, ani nevařím. U mě je to tak, že má práce, je mým koníčkem, zábavou a dělám ji opravdu ráda. V poslední době se mi hodně propojila i s osobním životem a to nejen kvůli Petrovi, s kterým už teď žijeme a pracujeme společně. Snažíme se jít s trendem a do našich akcí propojit zdravý životní styl, kulturu nebo jídlo.

Když se ještě vrátím ke koncertům a Tvé práci se známými lidmi. Jaké je pro Tebe s nimi pracovat a jak se cítíš v tak těsné blízkosti s nimi?

Tohle je pro mě hrozně zajímavé. Ono na venek všechno vypadá trochu jinak, než to ve skutečnosti je. O celebritách, se toho spoustu napíše a většinou ne zrovna v dobrém. Příkladem je třeba Lucie Bílá. Mnohokrát jsem o ní četla, že je zlá, ale to není vůbec pravda, je neuvěřitelně milá a Karel Gott zase až nepochopitelně skromný. Dnes, kdy už s těmi lidmi kolikrát trávíme celý rok, se pomalu pracovní vztahy přesunou do přátelství.

Mohli jsme Tě vidět už několikrát i při akcích v našem městě. Jak vnímáš atmosféru v Dobříši?

Když jsme začali s akcemi na Dobříši, panovala tady taková rodinná atmosféra. S postupem času, při dalších akcích, jak už to v maloměstě bývá, začala ozývat spousta závistivců. A já začala měnit názor na Dobříšáky. Nic se jim nelíbí, Hanka Zagorová (její koncert se koná v neděli 3. září 2017, pozn. red.), je špatná, Lucie Bílá je šašek, a podobné urážky. To musím říci, že jsem zažila jen na Dobříši a už ztrácím nadšení do dalších let, zde něco pořádat.

autor článku: Denisa Havlíčková a Jitka Doubravová