Dnes je čtvrtek 24. září, svátek má Jaromír.

Rozhovory

Rozhovor s Honzou Kalinou - kapelníkem Sto zvířat

přidáno: 12. 01. 2016

V pátek 22. ledna v Kulturním domě Dobříš vystoupí fenomenální kapela Sto zvířat. Tour k novému albu začíná právě u nás. Co si myslí její kapelník, Honza Kalina, o Dobříši? Co se mu na kulturním domě líbí nejvíce?

Proč právě Dobříš je letošní první zvířecí štací Vašeho turné k albu Ministerstvo mýho nitra?

Dobříš s jejím kulturním domem nám tak nějak přilnula k srdci, není tototiž jeden z těch stovek bolševických kulturáků, které vyzařují negativní energii, ale je to krásná historická stavba s prvorepublikovým duchem a to my máme rádi. O rychlosti dívek za barem a milé povaze všech, v čele s šéfovou tohoto zařízení ani nemluvě. Navíc velikost pódia tady je pro nás ideální a tudíž si zde premiérově vyzkoušíme naši novou scénu Ministerstvo mýho nitra. První štace na nové šňůře musí být zkrátka z produkčního hlediska stoprocentní, aby se rozechvělí začínající umělci mohli plně soustředit na výkon.

Co se kapele Sto zvířat vybaví při vyslovení jména Dobříš?

Je to jakási otázka pro celý letošní rok - Dobříš? Ano, dobřím... Zatímco loni, kdy jsme slavili 25 let trvání Zvířat otázka zněla spíše - Paříž(š)? Takže letos se budeme snažit být dobří.

Přehrajete opravdu celé nové album? A budou se live verze nových písní lišit od těch na CD?

Ano budeme se snažit opravdu přehrát celé album a pochopitelně ho doplníme o čtvrtstoletí prověřené kousky jako je Škola, Nikdy nic nebylo, Nejkratší cesta nebo Dáma s čápem. Live verze by se od těch death CD verzí měly lišit tím, že budou živější (smích).

Více informací o plánovaném koncertě kapely Sto zvířat v Dobříši naleznete v kalendáři událostí nebo na oficiálních stránkách Kulturního domu Dobříš.

autor článku: Redakce DA