Dnes je úterý 28. červen, svátek má Lubomír.

dobrisskoaktualne.cz/rozhovory

VIDEO: Mig 21 má nové pozadí. Jaké? Veliké

přidáno: 07. 08. 2015

Od začátku festivalu České hrady, který započal na hradě Točník, už uběhlo hodně vody a my jsme Vám za tu dobu nabídli několik rozhovorů s kapelami a umělci, kteří na hradech letos vystupují. Jako poslední v této sérii se Vám představí kapela, která je snad každému známá. Minimálně písněmi Snadné je žít, Slepic pírka nebo Malotraktorem.

Kapela Mig 21 o sobě tvrdí, že jsou „banda zpívajících alkoholiků“ a jestli je to opravdu tak, pak jsme národ skrytých umělců. Tak či onak je jednou z kapel české pop music, která svými originálně vtipnými texty baví nejen mladší, ale i starší část publika.

Kapela vznikla roku 1998 a v roce 2001 vydala své první CD s názvem „Snadné je žít“, které sklidilo veliký úspěch a bylo nominováno na hned několik cen, bohužel ani jednu z cen nezískalo. Následovala další alba, která byla méně úspěšná. Dodnes mají na kontě celkem šest CD a dvě DVD. Vystoupení kapely se konají nejen v České republice, ale i v zahraničí. Při svých koncertech se skupina zaměřuje i na jejich scénografické ztvárnění, které letos oživili svým vlastním pozadím. Vedle veřejného vystupování nahráli Mig 21 například píseň k filmu Muži v naději.

Kapela obměnila, za téměř dvacet let působení, pouze jednoho baskytaristu Tomáše Kurfürsta a to poměrně nedavno, v roce 2013. Nový baskytarista Adam Stivín je tak jedním z členů kapely spolu s Janem Hladíkem, Tomášem Polákem, Pavlem Hrdličkou a neodmyslitelně s Jiřím Macháčkem. 

A co nám Jirka Macháček řekl do kamery, na to už se podívejte sami ;)

autor článku: Barbora Havlíčková, kamera: Jan Musil