Dnes je neděle 25. únor, svátek má Liliana.

Homepage

REDAKCE

Dobříšsko aktuálně je informační portál pro Dobříš a okolí. Cílem našeho internetového média je každodenně informovat širokou veřejnost o aktualitách, věcně, zajímavě, zábavně a čtivě.

Co nabízíme

  • Aktuality z našeho města, zprávy z našeho regionu, články z oblasti kultury, videoreportáže
  • Informace a výsledky ze sportu, zajímavosti, rozhovory s lidmi z Dobříše a okolí
  • Kalendář událostí a akcí v okolí, městský rozcestník (seznam firem, institucí, řemeslníků, podnikatelů)

Náš tým redaktorů pro Vás denně připravuje články, zprávy i živé reportáže ze života a dění v Dobříši i okolí. Články z oblasti sportu, kultury i další zajímavosti, stejně jako zprávy z našeho města nebo rozhovory se zajímavými osobnostmi. Tvoříme každodenní „žijící“ médium s jehož webovými stránkami současně funguje také facebookový profil Dobříšsko aktuálně.

Dobříšsko aktuálně je vedeno jako nezisková organizace, která je otevřená široké veřejnosti a spolupráci. Rádi zveřejníme články a příspěvky od organizací, spolků i soukromých subjektů. Chceme žít ve městě, kde to žije.

Máte chuť vyzkoušet si práci redaktora, chcete reklamu, chcete zveřejnit Vaši akci, máte náměty na zlepšení naší činnosti či cokoli jiného? Neváhejte a kontaktujte nás…

Redakce Dobříšska aktuálně:
šéfredaktorka – Mgr. Zdeňka Žádníková Volencová
+420 602 939 909
redakce@dobrisskoaktualne.cz

REDAKTOŘI

Fotografie - Markéta Faltysová

Markéta Faltysová

šéfredaktorka Dobříšska aktuálně

Senior manažerka v agentuře PR.Konektor. Dlouhodobě se věnuje marketingové a public relatrions komunikaci v oblasti lifestylu . Vedla kampaně například pro Jack Daniel's, Oriflame, Jacobs, Zlaté Opavia, Activa, Veselou Krávu a mnoho dalších. Dlouhodobě se věnuje strategické komunikaci s napojením na různé marketingové nástroje včetně sociálních sítí. V minulosti pracovala pro server ihned.cz, Českou televizi, Český rozhlas, tn.cz, Ženu a život jako redaktorka a reportérka. Markéta se mimo jiné věnuje podpoře Nadace Zdeňky Žádníkové a v posledních letech vedla mezigenerační projekt pro centrum Právě Teď!, jehož cílem bylo přiblížit seniory současné mladé generaci. Momentálně žije napůl v Praze a napůl v malé vesničce kousek od Dobříše. Miluje tradice, folklor a lidi se srdcem na dlani.

Fotografie - Denisa Havlíčková

Denisa Havlíčková

zástupce šéfredaktorky

Vedoucí dětských sportovních kurzů v Aerobik studiu Orel Dobříš, ředitelka organizace Veselá rodina, která pořádá akce pro rodiny s dětmi. Od roku 2014 je zastupitelkou Města Dobříš pro oblast kultury a sportu. Denisa věří, že důležité je dělat věci hlavně s radostí a úsměvem.

Fotografie - Kamila Paulová

Kamila Paulová

hlavní redaktorka

Studentka gymnázia, která by ráda pokračovala na VŠ zaměřenou na mediální studia. Vyzkoušela si práci ve zpravodajství v televizi Prima, moderování školních akcí, účast v soutěži Mladý Demosthenes a psaní článků do školního časopisu. Pracuje také pro Aerobik studio Orel Dobříš, kde je lektorkou dětského kurzu, píše měsíční zprávy a spravuje facebook.

Fotografie - Zdeňka Žádníková Volencová

Zdeňka Žádníková Volencová

redaktorka

Herečka Dejvického divadla v Praze a zakladatelka Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové, který mimo jiné dlouhodobě financuje či podporuje projekty a aktivity na Dobříši. Zdenka je čtyřnásobnou maminkou a také moderátorkou a autorkou dětské knihy a básnické sbírky. Zdenka je člověkem, který ctí význam slov čest a pravda.

Fotografie - Petr Kadlec

Petr Kadlec

Dobříš v historii

Dlouholetý předseda Okrašlovacího spolku města Dobříše se zájmem o historii města Dobříše a okolí. Je autorem více jak 12 publikací z Dobříše a Nového Knína. K tomu léta přispívá do Dobříšských listů a Novoknínského zpravodaje. Navíc s velkým zájmem o vojenskou historii a cestování.

Fotografie - Jitka Doubravová

Jitka Doubravová

life style a kultura

Letos dokončuje VOŠ obor Sportovní managament. Od 05/2014 dělá fotbalovou reportérku a v marketingu klubu 1. FK Příbram. Stala se šéfredaktorkou internetového portálu Příbram žije, což jí maximálně naplňuje. Zároveň nárazově pracuje pro regionální televizi Fonku. Jejími koníčky jsou práce, sport (běh, fitness, tenis) a fotbal (pouze pasivně a pracovně).

Fotografie - Michaela Rozšafná

Michaela Rozšafná

Zámek Dobříš

Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na FSV UK v Praze. Pochází od Dobříše, nyní pracuje v mediální agentuře v Praze. Má zkušenosti s prací v regionálním Deníku, MF Dnes, Lidovky.cz, časopise Téma aj. Sedmým rokem spolupracuje se zámkem Dobříš. Mezi její největší koníčky patří turistika, cyklistika, plavání, četba, psaní a volný čas tráví nejraději v přírodě.

Fotografie - Iva Svojitková Bergmanová

Iva Svojitková Bergmanová

rozhovory a zajímavosti

Vystudovala práva a pracovala řadu let v Kanceláři prezidenta republiky na odboru Protokolu, kde organizovala zahraniční cesty a státní návštěvy prezidentů Václava Havla a Václava Klause. Učila angličtinu. Vychovává 5 dětí, což ji maximálně naplňuje. Má ráda cestování a společnost pozitivních lidí se smyslem pro humor.

Fotografie - Marek K.

Marek K.

glosy Marka K.

Glosátor Marek K...

Fotografie - Matěj Kůs

Matěj Kůs

kameraman a fotograf

Student Gymnázia Karla Čapka v Dobříši, nadšený fotograf a filmař, má za sebou natáčení různých akcí jak pro školu tak i pro firmy a podnikatele. Věnuje se umění ze všech možných směrů, uvažuje o dalším postupu na FAMU nebo na jiné umělecké obory a rád by získal další cenné zkušenosti.

Fotografie - Jaroslav Hájek

Jaroslav Hájek

kameraman

Je studentem Střední Průmyslové školy v Příbrami oboru Multimédia a Informatika. Škola mu nabízí mnoho možností a vybavení pro různé projekty. Díky vybavení, které mu bylo zapůjčeno, mohl natočit maturitní video pro 4. ročník oboru pozemní stavitelství, kterého si všimla Jitka Doubravová. Díky ní se dostal k natáčení mnoha videí pro 1. FK Příbram a Příbram žije.