Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

VIDEO: Pečovat a žít doma je normální – Kdo mi s péčí pomůže

přidáno: 02. 12. 2020

V dnešním pokračování video seriálu Centra pro komunitní práci střední Čechy, který nese souhrnný název „Pečovat a žít doma je normální“ přinášíme již 3. díl.

První video s podtitulem - Co udělat nejdříve obsahuje rady a doporučení, co je potřeba zařídit, když rodina začíná o někoho pečovat. Druhé video s názvem Finanční a materiální podpora je věnováno možnostem materiální a finanční podpory, kterou mohou pečující čerpat.

Pečovat a žít doma je normální: 3. díl – Kdo mi s péčí pomůže

Dnes vám představujeme v pořadí třetí video ze seriálu „Pečovat a žít doma je normální“, které vám poskytne podrobné rady o tom, jaké sociální a jiné služby mohou pečujícím rodinám pomoci.

Příští týden už vám přineseme poslední čtvrté video z tohoto seriálu video rad pro pečující. To je věnováno tomu, jak se vyrovnat s odchodem blízkého člověka, a praktickým otázkám, které je potřeba vyřešit. „Poslední video vám ukáže, jak se naučit pracovat se stresem, uvolňovat napětí a jak se chránit před takzvaným „syndromem vyhoření,“ uvádí projektová manažerka Petra Štěpová.

Centrum pro komunitní práci střední Čechy je organizace, která se od roku 1996 věnuje vzdělávání a poradenství, tvorbě strategií, podpoře komunikace a různým analytickým činnostem. V posledních letech se zaměřuje na neformálně pečující ve Středočeském kraji, kterým poskytuje poradenství, realizuje pro ně různé vzdělávací aktivity a podporuje vznik a setkávání svépomocných skupin.

Videa vznikla ve spolupráci s grafickým studiem Mowshe s.r.o., Deaf friendly a dalšími odborníky. Jsou dostupná zdarma pro všechny zájemce, např. poskytovatele sociálních a zdravotních služeb, města, obce a další instituce.

autor článku: Tým CPKP střední Čechy