Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

VIDEO: Pečovat a žít doma je normální – Finanční a materiální podpora

přidáno: 25. 11. 2020

V minulém týdnu jsme vám představili první video rad pro pečující z unikátního čtyřdílného cyklu „Pečovat a žít doma je normální“. Dnes přinášíme slíbené druhé video rady, které jsou zaměřené na finanční a materiální podporu.

Video rady, které vytvořili pracovníci z Centra pro komunitní práci střední Čechy mají v první řadě pomoci pečujícím. Tedy těm lidem, kteří se v domácím prostředí starají o děti či dospělé se zdravotním postižením, o nemocné, stárnoucí rodiče či partnera.

První video s názvem Pečovat a žít doma je normální – Co udělat nejdříve obsahuje rady a doporučení, co je potřeba zařídit, když rodina začíná o někoho pečovat.

Pečovat a žít doma je normální: 2. díl – Finanční a materiální podpora

Druhé video, které vám dnes představíme, je věnováno možnostem materiální a finanční podpory, kterou mohou pečující čerpat.

Třetí video, které vám přineseme příští středu, vám poskytne základní rady, které sociální a jiné služby mohou pečujícím rodinám pomoci. „V následujícím videu vám poradíme, jaké další služby vám s péčí pomohou. Pamatujte, že jste při každodenní péči vystaveni velké fyzické i psychické zátěži. Proto nezapomínejte sami na sebe. Pokud chcete o nemocného dlouhodobě pečovat s láskou sami, najděte si alespoň chviličku jen pro sebe. Potřebujete umět načerpat dostatečné síly,“ uvádí projektová manažerka Petra Štěpová.

Centrum pro komunitní práci střední Čechy je organizace, která se od roku 1996 věnuje vzdělávání a poradenství, tvorbě strategií, podpoře komunikace a různým analytickým činnostem. V posledních letech se zaměřuje na neformálně pečující ve Středočeském kraji, kterým poskytuje poradenství, realizuje pro ně různé vzdělávací aktivity a podporuje vznik a setkávání svépomocných skupin.

Videa vznikla ve spolupráci s grafickým studiem Mowshe s.r.o., Deaf friendly a dalšími odborníky. Jsou dostupná zdarma pro všechny zájemce, např. poskytovatele sociálních a zdravotních služeb, města, obce a další instituce.

autor článku: Tým CPKP střední Čechy