Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

VIDEO: Pečovat a žít doma je normální – Co a jak dál

přidáno: 09. 12. 2020

Pracovníci z Centra pro komunitní práci střední Čechy vytvořili video rady pod souhrnným názvem „Pečovat a žít doma je normální“. Z celkem čtyř videí vám dnes přinášíme to poslední.

  • Pečujete dlouhodobě o blízkého člověka v domácím prostředí?
  • Byla Vašemu dítěti stanovena závažná diagnóza?
  • Potřebujete se v této situaci zorientovat a nevíte, na koho se obrátit?
  • Nevíte, jaké služby Vám mohou v péči pomoci?
  • Potřebujete poradit, na jakou podporu máte nárok?
  • Pak právě pro Vás jsme vytvořili videa „Pečovat a žít doma je normální!“ se základními radami pro pečující

Naše videa vám poradí, jak zvládat péči o své blízké v domácím prostředí

První video obsahuje rady a doporučení, co je potřeba zařídit, když rodina začíná o někoho pečovat. Druhé video je věnováno možnostem materiální a finanční podpory, kterou mohou pečující čerpat. Třetí video poskytuje podrobné rady, které sociální a jiné služby mohou pečujícím rodinám pomoci.

Pečovat a žít doma je normální: 4. díl – Co a jak dál

Dnešní poslední čtvrté video je věnováno tomu, jak se vyrovnat s odchodem blízkého člověka, a praktickým otázkám, které je potřeba vyřešit.

Animovaná videa jsou názorná a všechna jsou opatřena mluveným slovem, titulky a jsou ve znakovém jazyce, aby byla srozumitelná pro kohokoliv.

Videa i jejich forma vznikla na základě každodenních zkušeností našich klientů a rozhovorů s odborníky v Centru pro komunitní práci střední Čechy. 

„Naším cílem je šířit informace ve srozumitelné a snadno dostupné podobě mezi co největší počet pečujících. Zvlášť v současné době jsou videa vhodným zdrojem informací pro rodiny či jednotlivce, kteří doma pečují o své blízké,“ říká projektová manažerka Petra Štěpová.

Centrum pro komunitní práci střední Čechy je organizace, která se od roku 1996 věnuje vzdělávání a poradenství, tvorbě strategií, podpoře komunikace a různým analytickým činnostem. V posledních letech se zaměřuje na neformálně pečující ve Středočeském kraji, kterým poskytuje poradenství, realizuje pro ně různé vzdělávací aktivity a podporuje vznik a setkávání svépomocných skupin.

Videa vznikla ve spolupráci s grafickým studiem Mowshe s.r.o., Deaf friendly a dalšími odborníky. Jsou dostupná zdarma pro všechny zájemce, např. poskytovatele sociálních a zdravotních služeb, města, obce a další instituce.

autor článku: Tým CPKP střední Čechy