Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Registrace očkování seniorů proti Covid-19 spuštěna! Jak se můžete hlásit?

přidáno: 15. 01. 2021

Od dnešního dne se mohou k očkování proti Covid-19 registrovat senioři starší 80 let. Středočeský kraj hlásí, že je na rozjezd očkování připraven. Svou pomoc seniorům nabízí také města, sociální pracovníci a další dobrovolnické organizace.

Registrace seniorů 80+ k očkování proti Covid-19 startují dnes

Senioři starší 80 let se mohou od dnešní 8:00 hod. ranní evidovat v Centrálním rezervačním systému. Středočeský kraj má zaregistrováno celkem 17 očkovacích míst a pro co nejrychlejší proočkování připravil vlastní očkovací strategii.

Jak a kde se mohou senioři registrovat?

Přihlásit k očkování se mohou senioři prostřednictvím on-line registračního formuláře na webu https://crs.uzis.cz/. Zájemci o očkování musí zároveň souhlasit s vyplněním informací, které jsou důležité pro zařazení do příslušné skupiny pro jednotlivé fáze očkování. Na základě těchto informací a zařazení do rizikových skupin pak budou vyzváni k registraci termínů na nejbližších očkovacích místech. Ty si následně rezervují na základě zaslaného PIN kódu. Každý si může rezervovat dva termíny, kdy bude oočkován (dvě dávky). Pořadí bude určováno podle rychlosti přihlášení.

Při vstupu do formuláře je třeba zadat telefonní číslo, na které vám přijde PIN kód, který slouží jako bezpečnostní opatření. Po přihlášení zadáte do systému své jméno, příjmení, trvalé bydliště, rodné číslo a údaje o své zdravotní pojišťovně. V on-line formuláři si také vyberete místo, kde se chcete nechat očkovat.

Seniorům mohou s registrací pomoci příbuzní, praktičtí lékaři, dobrovolníci, sociální pracovníci a k dispozici je také linka 1221. Na Dobříši nabízí pomoc seniorům s registrací k očkování proti Covid-19 pracovníci sociálního odboru Městského úřadu Dobříš. V případě zájmu si můžete domluvit termín návštěvy na těchto telefonních číslech:

Od příštího týdne by senioři měli mít možnost registrovat se také v lékárnách. Registrující lékárny budou označeny pro veřejnost plakátem ministerstva zdravotnictví.

Senioři, kteří se nebudou moci ze zdravotních důvodů k vakcinaci dostavit na dané očkovací místo, budou moci využít mobilní tým. Ten je podle informací buď naočkuje přímo doma, nebo převeze na místo, kde vakcínu dostanou.

Informace k očkování ze Středočeského kraje

Hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková doufá, že očkování proti Covid-19 se zvládne bez větších problémů: „V tuto chvíli máme v jednotném centrálním rezervačním systému zaregistrována všechna zařízení, kde očkování seniorů 80+ probíhá. Snažíme se, aby tato očkovací místa mohla zaregistrovat své volné kapacity. Zatím jsme ovšem nezískali potřebné přístupy. Pevně doufáme, že po spuštění registrace bude vše spolehlivě fungovat a budeme moci vakcinaci nejen seniorů, ale posléze i dalších skupin občanů kraje, bez problémů zvládnout.“

autor článku: redakce DA (zdroj: www.kr-stredocesky.cz)