Dnes je úterý 17. květen, svátek má Aneta,
je Mezinárodní den proti homofobii.

www.hfad.cz/

Příbramská nemocnice získala 22 monitorů dechu pro novorozence

přidáno: 14. 09. 2021

V pondělí 13. září bylo za přítomnosti ředitele příbramské nemocnice MUDr. Stanislava Holobrady a primáře dětského oddělení MUDr. Pavla Marčeka předáno celkem 22 kusů monitorů pro dětské oddělení.

Celková cena nových monitorů dechu pro dětské oddělení příbramské nemocnice činí 43 779 Kč. Přístroje se podařilo získat od Nadace Křižovatka, která příbramskou nemocnici podporuje již řadu let.

Jde o monitorovací zařízení, které se vkládá do dětské postýlky pod matraci a které trvale detekuje dechové pohyby dítěte. V případě, že monitor zaznamená zpomalení nebo výpadek pohybů dítěte, spouští zvukový a optický alarm.

Primář Marček ocenil tento dar pro nemocnici, který dodá jistotu maminkám i personálu na dětském oddělení, ale zároveň varoval před přílišnou hysterií, neboť syndrom náhlého úmrtí novorozence z důvodu zástavy dechu je velmi vzácným jevem, který se vyskytuje především u dětí s určitými fyziologickými předpoklady. „Je třeba nezapomínat na selský rozum,“ upozorňuje veřejnost.

Nemocnice velmi děkujeme společnostem VEIDEC, GEODIS CZ, MALEWO-Canpolbabies, Euro SITEX, SPS Příbram, Jiří Češka – nástrojárna Příbram a Polycasa za finanční podporu, díky které bylo možné přístroje pro děti do nemocnice zakoupit. Šest monitor dechu pořídila Nadace Křižovatka z Veřejné sbírky.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram