Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

FOTO: Příbramská nemocnice otevřela zrekonstruované neurologické oddělení

přidáno: 31. 08. 2021

Dnes ráno byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná část lůžkového oddělení neurologie. Ta trvala přibližně 4 měsíce a stála necelých 10 mil. Kč, včetně vybavení. Pozvání na otevření a první prohlídku prostor přijal i radní Středočeského kraje Ing. Pavel Pavlík, který má středočeské zdravotnictví ve své gesci.

„Vážím si toho, že jste to tady během těch čtyř měsíců zvládli. Jsem nesmírně rád, že jste posunuli oddělení z padesátých let do 21. století a věřím, že se tady bude líbit vám i vašim pacientům. Přeji, ať se vám zde daří,“ popřál zdravotníkům radní Pavel Pavlík, který se vzdal střihání pásky právě ve prospěch jedné ze sestřiček z neurologie.

Díky dispozičním úpravám získalo oddělení nově i vyšetřovnu SONO a denní místnost pro zaměstnance, která je přímo propojena se sesternou. Vybudována byla i plnohodnotná čistící místnost a nová vzduchotechnická jednotka. Na oddělení je celkem 11 pokojů, z nichž 2 mohou fungovat jako nadstandardní. Celková kapacita je 20 lůžek.

„Pro personál i pacienty se jedná o obrovský posun v komfortu. Neurologie byla ještě před několika měsíci covidová jednotka a bylo pro nás velmi těžké rozhodnout se pro uzavření a rekonstrukci. Naštěstí vše dobře dopadlo a od zítra může toto zrekonstruované oddělení plnit svoji funkci,“ řekl při otevření ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Oddělení má nově možnost připojení všech pacientů na kyslík a monitorovací techniku. Velké zlepšení nastalo také v oblasti sociálního zázemí pro pacienty. Původní oddělení mělo nevyhovující sprchové kouty se špatným přístupem, nebo například samostatné WC bez umyvadel. To vše bylo nyní zcela přepracováno. Oblastní nemocnice Příbram akci financovala ze svého rozpočtu.

Po prohlídce nového oddělení si hosté prohlédli sousední oddělení, které na svojí rekonstrukci teprve čeká a také lůžkové oddělení paliativní péče, které je v této podobě v České republice raritou.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram