Dnes je úterý 24. listopad, svátek má Emílie.

Náš region

Preventivní opatření Oblastní nemocnice Příbram

přidáno: 17. 03. 2020

Vzhledem k šířící se epidemii koronaviru přijímá Oblastní nemocnice Příbram následující preventivní opatření, která jsou platná od dnešního rána.

V České republice je pro tuto chvíli evidováno 383 potvrzených případů nákazy koronavirem. První pozitivní případ už je také potvrzen na Dobříšsku. Podle dostupných informací se jedná o ženu pocházející z Nového Knína, která je nyní v domácí karanténě.

Preventivní opatření přijímá také příbramská nemocnice:

1. Zrušeny jsou všechny neakutní operace – personál oznamuje tuto informaci objednaným pacientům prostřednictvím telefonu.

2. Uzavřeny budou veškeré odborné poradny a dětské vyšetření kyčlí.

3. V omezeném režimu budou fungovat chronické ambulance – personál bude objednané pacienty kontaktovat telefonicky. V případě nejasností se sami telefonicky obraťte na konkrétní ambulanci.

4. Péče o těhotné (kontroly, ultrazvuky) bude prováděna i nadále.

5. Umožněn je stále doprovod otce v případě porodu.

6. Rehabilitace areál II – Zdaboř: Vodoléčba a rehabilitační bazén budou uzavřeny.

7. Provoz rehabilitace v areálu II – Zdaboř bude omezena – dle telefonické dohody s ošetřujícím fyzioterapeutem.

8. Nesedejte si v čekárnách vedle sebe, dodržujte dostatečný odstup od dalších pacientů.

9. Vstup do nemocnice bude od úterý 17. března 2020 umožněn pouze jedním vchodem u hlavní recepce. Před ním bude pacientům prováděno měření tělesné teploty a dalších symptomů.

10. Od dnešního dne je také zákaz doprovázení pacientů další osobou, pokud to není nezbytně nutné (například děti a imobilní osoby).

11. Kantýna v prostoru recepce je od zítra uzavřena. Závodní jídelna je od zítra otevřena pouze pro zaměstnance ONP, vstup dalších osob je přísně zakázán.

12. Obracejte se na obvodního lékaře v případě potřeby prodloužení neschopenky nebo předepsání receptu. 

V tomto týdnu by mělo být v upravených prostorách záchytné stanice v areálu II - Zdaboř zřízeno odběrové místo. Upozorňujeme, že odběrové místo bude určeno pouze těm, kterým vyšetření doporučili pracovníci hygienické stanice. O jeho otevření vás budeme informovat.

PROSÍME, SLEDUJTE FACEBOOK A WEBOVÉ STRÁNKY NEMOCNICE (WWW.NEMOCNICERIBRAM.CZ), KDE BUDEME INFORMACE PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVAT.

autor článku: Bc. Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram